
«Автомайдан-Черкаси» може стати державною структурою (відео)
Громадську організацію "Автомайдан-Черкаси" невдовзі можуть прирівняти до державної структури. Таку можливість нині розглядають парламентарі. Самі ж активісти теж не сидять без діла. Заручившись підтримкою місцевих правоохоронців та владців створили "Громадське формування", йдеться у сюжеті vikka.ua.
Нічні виїзди, патрулювання та охорона блокпостів. Зараз на спільні рейди автомайданівців запрошують вже самі правоохоронці. Але активісти згадують, починати було складно.
Юрій Кравець, координатор штабу "Громадського формування": "Громада долучалася до співпраці з вулиці, небайдужі люди і нас багато хто не розумів. Але ми доказали нашу чесність і наші дії були справжні, були оправдані. Тому пішла співпраця. Нас зрозуміли, нас замітили і начали з нами співпрацювати".
Автомайданівці наводять статистику – за рік кількість складених протоколів зросла в чотири рази.
Сергій Яковенко, голова ГО "Автомайдан-Черкаси": "Не ганяємось ми там за якимись порушниками, чи що. Просто спостерігаємо за роботою працівників ДАІ, контролюємо цю роботу, не даємо їм брати хабарі, відверто так, і надаємо їм можливу допомогу".
Наразі вони патрулюють на волонтерських засадах. Та аби захистити в першу чергу себе, кажуть, роботу хочуть розширити та узаконити. Тому на базі добровільної організації створили "Громадське формування".
Альона Вербицька, представниця ГО "Автомайдан-Черкаси": "Це буде така буферна зона між владою і громадськістю міста. Коли ми будемо допомагати і громадськості у вирішенні якихось питань. Так само ми будемо контролювати і громадськість, допомагаючи тим самим відповідним органам влади у забезпеченні порядку".
Таку ініціативу міський голова схвалює. На загальноукраїнські реформи, переконує, чекати не довго. У Верховній раді вже лежить законопроект, за яким роботу правоохоронних органів хочуть трансформувати. Зосередивши специфіку державників саме на контролі кримінальних злочинів.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "А питання внутрішніх справ будуть віддані до місцевої громади. В місті створимо муніципальну поліцію, і, відповідно, матимемо змогу фінансувати і купувати автомобілі, заправляти баки, наймати працівників на роботу, оплачувати і так далі".
І "Громадське формування" може цілком стати основою такої міліції, каже Одарич. Поки ж в організації будуть призвичаюватися до нових повноважень та чекати законодавчих змін.