• Головна
  • У Черкасах пройшов марш із факелами
09:43, 23 жовтня 2009 р.

У Черкасах пройшов марш із факелами

15 жовтня кілька сотень представників черкаської молоді та правих партій і громадських організацій у Черкасах пройшлися із запаленими смолоскипами від площі Богдана Хмельницького до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Щоб уникнути сутичок із лівими радикалами, акцію "патрулювали" зо два десятки правоохоронців.

Віра Борушевська, яка очолює обласну організацію братства вояків УПА, безпосередньо воювала в лавах армії й недавно відсвяткувала 80-річчя, заспівала повстанських пісень першою.

Уже на Театральному майдані поблизу пам'ятника Шевченкові провели мітинг-концерт. Крім того – згадуючи тисячі загиблих воїнів Української повстанської армії, учасники мітингу запалили свічки пам'яті, виклавши з них символічний тризуб.

Леонід Даценко, лідер обласної організації УНП:

– Смолоскиповою ходою ми хотіли показати символічний зв'язок боротьби української нації за свою незалежність, за свою державу, починаючи від Київської Русі, через козацьку державу Богдана Хмельницького, 360-річчя якої відзначаємо, через діяння Тараса Шевченка до боротьби Української повстанської армії і проголошення незалежності України.

Петро Кривдик, керівник обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів:

– У холодних лісах, у землянках їхнє життя молоде проходило і закінчувалося. Не за теплі депутатські місця, які сьогодні позаймала комуністична номенклатура. Колишні НКВСівці відпочивають у всіляких санаторіях і пансіонатах та в десятки разів більше отримують допомоги, ніж ветерани УПА. Останніх лікує єдиний реабілітаційний центр в Моршині – і надає допомогу лише по 4 гривні на добу. Це ганьба нашій владі.

Михайло Вакуленко, керівник обласної організації "Свобода":

– 2009 рік проходить під егідою 100-річчя з Дня народження Степана Бандери. А 15 жовтня 1959 року на 50-му році життя за наказом керівництва Кремля спецслужбами був убитий Степан Бандера. Наразі такі дії називаються міжнародним тероризмом, і настане час, коли Кремль буде відповідати перед українським народом за свої злочини. Вчора десятитисячна маніфестація в Києві і ми сьогодні знову звернулися до Президента, щоб він до кінця своєї каденції присвоїв Степану Бандері почесне звання Героя України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...