• Головна
  • Мер розповів, як дорожчатиме тепло у Черкасах
Актуально
17:10, 7 квітня 2015 р.

Мер розповів, як дорожчатиме тепло у Черкасах

Актуально

Сергій Одарич стверджує, що у Черкасах, навіть враховуючи трикратне подорожчання вартості газу, навіть з включенням у складову тарифу на постачання тепла інвестиційної складової та існуючим кредитним зобов`язанням, тариф у нашому місті залишатиметься одним з найнижчих у країні. Про це він заявив на одній з останніх своїх прес-конференцій.

Сергій Олегович вважає, що це стане можливим завдяки тому, що вдалося зменшити втрати по транспортуванню теплової енергії КП ЧТКЕ та відповідно збільшити КПД черкаських котелен. Одарич натякнув, що аби не далекоглядність влади, яка вчасно розпочала втілення у місті пілотного проекту з енергозбереження, то збільшення тарифів стало б для містян більш відчутним ніж нині.

– Якби ми цього не робили, то через пару років, (коли ціни на газ для населення зросли колосально), місто очікував би колапс, – заявив мер. – На жаль, мої передбачення ще 2006 року справджуються. Я говорив людям, що газ у нас буде коштувати 400 доларів. Ми рухаємося до цього. І з 1 квітня відбувається перший етап підвищення ціни на газ для населення. Тарифи уже переглянуті. Вже готові усі відповідні рішення і регулятор планує на цьому тижні їх затвердити. Тариф на тепло для населення в Черкасах буде становити 598 грн за гігакалорію. Цей тариф включає у себе і видатки, пов’язані із виконанням програми модернізації спільно з ЄБРР. Складова на обслуговування кредиту у цьому тарифі становить 11%. Вона значно нижче, ніж та економія, яку отримує підприємство за рахунок модернізації, а також суттєво нижче, ніж та економія, яку отримують громадяни, які отримали модернізовані системи у своїх будинках, тобто ІТП. Там економія громадян в середньому по сезону становитиме близько 17-18 %. Люди заощаджують більше, ніж доводиться витрачати на обслуговування кредиту. Це лише при проходженні першого етапу підвищення ціни на газ. Зараз у тариф 598 грн закладена вартість газу для населення у розмірі 4 тис. грн. Ринкова ціна газу, яка закладена у тарифи для бюджетних установ і для комерційних споживачів, сьогодні становить 11 тис. грн. Протягом 2015-2016 років ціна на газ для населення буде піднята до ринкової, тобто буде становити 11 тис. грн.

Сергій Одарич, навів цифри, які свідчать про значну економію коштів у будинках з ІТП (індивідуальними тепловими пунктами), зокрема за березень там спожито на 2 мільйона гривень менше, що складає 36,6 відсотка. Відповідну економію коштів відчули близько 10 тисяч сімей, які мешкають у 103 будинках, де у Черкасах встановлено такі пункти. Загалом за весь опалювальний сезон у цих будинках вдалось зекономити понад 6 мільйонів гривень.

Зважаючи на те, що незабаром тарифи на тепло зростуть ще у кілька разів, в наступному опалювальному сезоні економія становитиме вже понад 12 мільйонів гривень.

Між іншим, на найближчий виконком виноситиметься рішення про закінчення опалювального сезону в Черкасах. Його буде прийнято, враховуючи погодні умови та середньодобові температурні показники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #тепло #тарифи #ціна на газ
Оголошення
live comments feed...