Кількість дітей у школах Черкаського району зменшилась вдвічі

У Черкаському районі готуються до майбутнього об’єднання територіальних громад. Освітяни, медики та фахівці фінансового управління РДА думають над тим, як оптимізувати заклади освіти та охорони здоров’я.

Відповідні пропозиції та розрахунки найближчим часом будуть представлені сільським та селищному головам на розширеній нараді.
Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській РДА.

– Відповідно до бюджетного законодавства на 2015 рік загальноосвітні школи фінансуються з державної субвенції із розрахунку кількості дітей. Протягом останніх 20 років кількість дітей у школах району зменшилась майже у два рази, а мережа закладів освіти залишалась майже без змін, крім закриття у 2003 році школи І ступеня у селі Березняки, де у 4-х класах навчалось 13 дітей та школи ІІ ступеня у селі Хрещатик, де у 9-ти класах навчалось 20 дітей, – зазначає заступник начальника відділу освіти Людмила Григорчук. – На сьогодні не забезпечені у повному обсязі видатки на заробітну плату, відсутні кошти на розвиток матеріально-технічної бази, у зв’язку із значним подорожчанням енергоносіїв, незважаючи на заходи жорсткої економії, може виникнути дефіцит і по цих статтях розрахунків. Назріла ситуація, коли треба переглянути мережу та провести оптимізацію.

Крім того, розглядається питання про можливу реорганізацію амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селах з чисельністю населення менше 1000 осіб у фельдшерсько-акушерські пункти, проводиться робота по впорядкуванню лікувальних установ, зокрема приєднання стаціонарного відділення дільничних лікарень Руської Поляни та Білозір’я до Черкаської ЦРЛ, створивши філіал терапевтичного відділення.

Нова Доба
Черкаси оптимізація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии