• Головна
  • Російський підручник з історії, де йдеться про Чигирин як «політичний центр України XVII століття», налякав батьків уральських школярів
14:54, 6 квітня 2015 р.

Російський підручник з історії, де йдеться про Чигирин як «політичний центр України XVII століття», налякав батьків уральських школярів

Російська газета «Комсомольська правда» знайшла сенсацію — жителі суворого уральського Єкатеринбургу виявили проукраїнську пропаганду. І не де-небудь, а в підручниках із історії, за якими навчаються їхні діти в школі.

Батьків уральських школярів страшенно обурило, що через підручник «Історія Росії кінець XVI - XVIII століття» їхні діти думають, що Україна як держава, з'явилася ще в 17-му столітті. Одним словом, караул! Без Бандери і Яроша точно не обійшлося (дарма, що підручник видано ще в мирному 2007 році).

Щоб зрозуміти, яка каша коїться в головах так званого «братнього народу» - дивіться статтю:

«Жителі Єкатеринбурга хапаються за голови: їхні діти не знають історію рідної країни. І добре б самі лінувалися, так ні ж - студіюють підручники, а толку ніякого. Стали батьки розбиратися, шукати причину і знайшли її. Вона лежала в ранці, акурат між «Алгеброю» і «Геометрією» - підручник для сьомого класу «Історія Росії кінець XVI - XVIII століття» підвів.

- Я коли почитав його, то з подивом для себе виявив, що виявляється, в 1650-х роках замість Малоросії вже існувала якась держава Україна, - обурився батько одного з учнів 121-ї школи в Єкатеринбурзі, який побажав, щоб його ім'я не називали. - І тут же поруч ще одна помилка: на карті поперек Речі Посполитої великими літерами написано «УКРАЇНА». Причому це ж російський підручник, виданий у Москві в 2007 році. Я просто в шоці був.

Зокрема збентежили екатерінбуржцев наступні рядки:

«На третьому етапі (1652 - 1654) ... Україна увійшла до складу Росії, обіцяючи« бути з землями і з містами під государеве високою рукою навіки ... »

У навчальному закладі, запевняють, помилки насправді немає, а є ... просте спрощення складних термінів для дітей.

- У підручнику йдеться про Україну, не як про державу, яка існує сьогодні, а як про Малоросію, - пояснила Любов Соболєва, директор школи №121 в Єкатеринбурзі. - На уроках історії ми якраз робимо на цьому акцент.

Історики тим часом відзначають: спрощення спрощенням, але назвати Малоросію XVII століття Україною в шкільному підручнику - значить заплутати дітей.

В єкатеринбурзькій школі № 121 запевняють, помилки насправді немає, а є ... просте спрощення складних термінів для дітей.

- Для людей XVII століття слово «Україна» або вірніше «окраїна» означало будь-яку прикордонну територію російської держави на півдні, на заході і на південному заході, - пояснив Яків Лазарєв, науковий співробітник лабораторії едіціонной археографії Уральського федерального університету. - Однак в рамках тієї подачі матеріалу, яка присутня в підручнику на зазначених сторінках, немає пояснення, що під Україною насправді мається на увазі Малоросія. Через це створюється помилкове уявлення, що ми маємо справу з якоюсь самостійною державою.

Крім того, тут же на сусідній сторінці історики знаходять ще кілька спірних рядків - в розділі про російсько-турецьку війну.

- Тут написано: «Влітку 1678 султан направив до політичного центру України - Чигирина - 200-тисячну армію. Туди виступило об'єднане русько-українське військо». Але, по-перше, виступило не російсько-українське військо, а як мінімум російсько-козацьке, - зазначає Яків Лазарєв. - Крім того, це було не спільне військо. Козацькі полковники не перебували в рівному становищі з московськими воєводами, а підпорядковувалися ім. По-друге, Чигирин не був політичним центром Малоросії. Чигирин - це всього лише ставка козацького гетьмана, на той момент гетьмана Івана Самойловича».



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #історія Росії #Єкатеринбург
Оголошення
live comments feed...