• Головна
  • На Черкащині двох міліціонерів звинувачено у катуванні. Їх відсторонено, – Пустовар
і
16:59, 30 березня 2015 р.

На Черкащині двох міліціонерів звинувачено у катуванні. Їх відсторонено, – Пустовар

і

За його словами, 17 березня в міліцію надійшло повідомлення про викрадення велосипеда.Працівники міліції Олексій Лисенко та Олександр Трохимець виявили на сайті «OLX» інформацію про продаж велосипеду, схожий на викрадений. Міліціонери 28 березня разом із власником велосипеда виїхали на зустріч із продавцем, затримали його, доставили в Придніпровський райвідділ міліції, де, зі слів постраждалого, застосували до нього засоби фізичного та психологічного впливу.

Наразі працівників міліції від роботи відсторонено. До них буде застосовано заходи, передбачені Кримінальним кодексом України.

Постраждалий Андрій Лисенко, який також був присутній на прес-конференції, повідомив, що купив велосипед у старого знайомого по школі. Він не знав, що велосипед крадений. Транспортний засіб виявився в поганому стані, і він вирішив його продати.

На місці зустрічі до нього підійшли двоє невідомих осіб, які почали роздивлятися велосипед. Після цього підбігли невідомі в цивільному, які надягли на нього наручники, натягнули шапку на очі, посадили в машину і доставили в Придніпровський райвідділ.

Не знімаючи шапку з очей, поверх неї натягли поліетиленовий пакет, щоб ускладнити дихання. Посадили на підлогу, скуті руки завели назад і між ними вставили ніжку крісла. Після цього почали катувати електрошокером по ногах. У результаті в хлопця залишився синець на руці, сліди від електрошокера на коліні, садна від наручників, а також сталося загострення хвороби серця. 

Після таких катувань Андрій погодився підписати явку з повинною.

– Явка з повинною за Кримінально-процесуальним кодексом навіть не вважається доказом. Не розумію, навіщо це робити, – зазначив Владислав Пустовар. – У разі доведення вини міліціонерів їм загрожує 8-10 років ув’язнення.

Владислав Пустовар закликав громадян, які постраждали від незаконних дій працівників міліції, звертатися або в УМВС, або до незалежних громадських діячів.

Громадський діяч, член міськвиконкому Сергій Гончар, який допоміг Андрієві знайти справедливість, зазначив:

– Крадій велосипедів, звісно, треба ловити, але ця людина навіть не знала, що підписує. Так можна змусити підписати, що хочеш. Добре, що Андрій – мій племінник. Але багато черкащан бояться звертатися за допомогою. Якби на вулиці когось ударили електрошокером, він міг би дати здачі. У міліції ж людина беззахисна. Ті, хто катує людей, мають сісти.

Владислав Пустовар «цілком підтримав цю позицію».

За його словами, реакція управління буде жорстокою, незалежно від заслуг і цілей працівників міліції. За його словами, за останній місяць із скаргами на незаконний вплив до міліції звернулося 18 жителів області. По всіх проведено розслідування, матеріали направлено в прокуратуру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащина #міліціонери #катування
Оголошення
live comments feed...