• Головна
  • Півдня у Черкасах поляки вчили владу й громаду співпрацювати
10:55, 28 березня 2015 р.

Півдня у Черкасах поляки вчили владу й громаду співпрацювати

Досвідом ділилися на міжнародній конференції в Будинку рад. Півдня тут говорили, як найкраще порозумітися громадськості із владцями для спільного результату. Сусідня Польща в цьому має чималий досвід. Його й презентували черкащанам.

Цей масштабний захід відбувся в рамках проекту «Активні Громадські ради: сприяння співпраці громадського суспільства з державною адміністрацією в Черкаській області». Він перебуває під патронатом посла Республіки Польща в Україні пана Генрика Літвіна. Він особисто взяв участь у конференції. Високопосадовець каже: реформувати країну слід за власним планом. Однак у Польщі є досить знань про перехід від постсоціалістичної держави до європейського самоврядування.

– Наші країни схожі за культурою, історією, навіть технічно, – зауважує пан Генрик Літвін. – Маю на увазі адміністративно-територіальний поділ. Ми схвалили 18 польсько-українських проектів підтримки реформи органів місцевого самоврядування та незалежних ЗМІ. Торік Польща й Канада уклали угоду щодо підтримки демократії. Ми, зокрема, задекларували й підтримку українського народу. На ці проекти передбачено близько 4 млн євро фасування.

Нинішній проект реалізують фундація «Вікно на Схід» спільно з обласною організацією Комітету виборців України та за підтримки облдержадміністрації, а також Громадської ради при ній і облраді. Лікнепом від поляків на цій конференції все не завершиться. Ще передбачені навчальні поїздки до Польщі. За словами голови Черкаської ОДА, такий проект надзвичайно важливий.

– Після революції Гідності суспільство змінилося, – наголошує Юрій Ткаченко. – Громадськість хоче більше контролювати владу, брати участь у бюджетних процесах. І ми налагоджуємо конструктивний діалог. Представники громадськості є у складі нашої кадрової комісії. Тендери теж проводимо за їхньої участі. При ОДА створена Громадська рада, яка, зокрема, долучалася і до розроблення «Стратегії розвитку області-2020». Громадськість також бере активну участь у допомозі армії. На Черкащині від перших днів АТО виник потужний волонтерський рух.

Як владці, так і активісти обіцяють втілювати почуте на конференції в життя. Принаймні те, що можливо в українських реаліях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #польща #конференція #ода #коваленко #ткаченко
Оголошення
live comments feed...