• Головна
  • У 2015 році громадяни не платитимуть податок на нежитлову нерухомість
08:45, 25 березня 2015 р.

У 2015 році громадяни не платитимуть податок на нежитлову нерухомість

«Платники мають отримувати достовірні дані щодо змін в оподаткуванні майна», – заявила заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області Тетяна Харьковська. Вона повідомила, що на адресу профільних підрозділів стали надходити зауваження від черкащан про несправедливість цьогорічного оподаткування нежитлової нерухомості селян. Це відбувається через те, що у деяких засобах масової інформації області та під час публічних заходів, які проходять за відсутності фахівців фіскальної служби, поширюється хибна інформація про порядок оподаткування доходів та майна громадян. Зокрема платники були введені в оману наступними перекрученими фактами: «громадяни у 2015 році платять податок за нежитлову нерухомість за ставкою 2% у тому числі за сараї, літні кухні, курники, вбиральні, бані та душові»; «підприємці повинні сплачувати військовий збір за 2014 рік»; «військовий збір сплачують і підприємці – спрощенці»; «єдиний внесок повинні нараховувати і сплачувати підприємці на загальній системі оподаткування, які не працювали і взагалі не отримували доходи звітного періоду».

«Всі перелічені твердження – неправда», – наголосила заступник начальника фіскальної служби області.

Вона роз`яснила, що до 1 липня 2015 року податкові повідомлення-рішення про нараховані до сплати суми податку на нерухоме майно отримають фізичні особи – резиденти і нерезиденти –власники житлової нерухомості. Податок нараховуватиметься за 2014 рік і сплачується протягом 60 днів з дня вручення повідомлення-рішення.

Відповідні рішення про сплату податку на житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рікгромадяни отримають у 2016 році до 1 липня.

Заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області нагадала, що об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2014 рік є: з 1 січня по 31 березня 2014 року – сумарна житлова площа, яка знаходиться у власності фізичної особи; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року – сумарна загальна площа. Не підлягає оподаткуванню площа квартир, що не перевищує 120 кв.м. та житлових будинків – 250 кв. м. Якщо у власника є і квартира, і будинок та/або їх частки площею до 370 кв.м. включно, він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Втім пільги із сплати податку не розповсюджується на об’єкти житлової нерухомості, які надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності.

Крім того Тетяна Харьковська повідомила, що фіскальна служба області регулярно надає ґрунтовні роз’яснення з даного приводу через засоби масової інформації, під час зустрічей та публічних заходів.

Вона зауважила, що детальні роз’яснення та допомогу платники можуть отримати у центрах обслуговування платників (ЦОП) державних податкових інспекцій області; з інформації фіскальної служби та фінансових органів на сторінках регіональних ЗМІ; в он-лайн режимі – звернувшись до рубрики «Он-лайн консультація» Черкаського інформаційно – ділового порталу (www.city.ck.ua) та рубрики «Податковий радник» інтернет порталу «Про Все» за адресоюhttp://provce.ck.ua/category/podatkovij-radnyk/.

Телефонну консультацію жителі Черкас та району можуть отримати за номером 1507.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #податок #нерухомість #недвижимость #2015
Оголошення
live comments feed...