Черкаські землекористувачі сплатили 15 млн. грн. плати за землю

“За 2 місяці 2015 року надходження плати за землю від платників м. Черкаси склали майже 15 млн. грн., зокрема, юридичними особами сплачено майже 13,9 млн. гривень”, - повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Максим Криштопа.

Плата за землю посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевого бюджету, її питома вага становить 13 відсотків у загальній сумі надходжень.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

З 1 січня 2015 року плата за землю є складовою частиною податку на майно, до якого також входять транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ДПІ у м. Черкасах нагадує, що за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9%. Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на якій індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.

ДПІ у м. Черкасах

ДПІ у м. Черкасах
черкаси черкассы земля плата налог податок
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии