• Головна
  • Проект «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції» - проект, який стартує в стінах міськвиконкому
20:00, 23 березня 2015 р.

Проект «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції» - проект, який стартує в стінах міськвиконкому

З  відповідною  пропозицією до міського голови Сергія Одарича  звернулася  громадська організація «Паритет». 

Проект «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції» - новий проект, який стартує  в стінах міськвиконкому  вже завтра.

Як наголосив  під час презентації  проекту  міський голова Сергій Одарич, це питання є достатньо новим і гострим . На жаль, практика показує, що держслужбовці та прирівняні до них особи , а також депутати міської ради слабо знайомі з поняттям конфлікту інтересів. Як приклад – випадок з головою земельної комісії у міській раді.  І тому, за бажанням громадськості,  є бажання втілити цей проект якнайшвидше, щоб у разі виявлення такого явища , діяти відповідно до закону та виключити корупційну складову.  

Конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. Під ”особистими інтересами” слід розуміти ”будь-які інтереси публічного службовця, обумовлені особистими, родинними, дружніми чи будь-якими іншими позаслужбовими стосунками з іншими фізичними чи юридичними особами, в тому числі особисті майнові та немайнові інтереси, а також ті, що виникають у зв’язку з його членством або діяльністю в громадських, політичних та релігійних організаціях”.

Саме по собі приховування особою наявного приватного інтересу вже розцінюється, як порушення службової дисципліни і потребує вжиття відповідних заходів щодо запобігання корупції.

На першому етапі проекту активісти  планують   з 24 березня 2015 року розпочати  опитування серед  працівників міської ради на предмет обізнаності з поняттям конфлікту інтересів та шляхів його врегулювання. Планується опитати  біль як двісті осіб. Результати цієї роботи  активісти обіцяють систематизувати, винести на обговорення в експертних групах.  Основні висновки  будуть прописані у внутрішніх документах виконавчого комітету, а за потребою –  передані до Верховної Ради як рекомендації до зміни основних положень профільних законів.

«Ми говоримо про корупцію, але маємо вивчати передумови, які до цього приводять,»- підсумували ініціатори проекту Сергій Слинько та Сергій Гончар.

Проект реалізує Фундація «Паритет» за підтримки виконавчого комітету Черкаської міської ради та Українського інституту публічної політики.

Контактна особа: Сергій Слинько, 0938633688, 0674731152, 0665011931,
[email protected].

ДОВІДКОВО:
 
В Україні про ”конфлікт інтересів” вперше було згадано в Загальних правилах поведінки державного службовця від 23 жовтня 2000 року. Згідно із положенням цього акту,  державний службовець повинен на вимогу заявляти про наявність чи відсутність у нього конфлікту інтересів. Конфлікт інтересів випливає із ситуації, коли державний службовець має приватний інтерес, тобто переваги для нього або його родини, близьких родичів, друзів чи осіб та організацій, з якими він має або мав спільні ділові чи політичні інтереси, що впливає або може впливати на неупереджене та об’єктивне виконання службових обов’язків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #корупція #протидія #проект #місьрада
Оголошення
live comments feed...