• Головна
  • У Черкасах пройшла знакова шахова партія
14:00, 20 березня 2015 р.

У Черкасах пройшла знакова шахова партія

Матчева зустріч Черкас із Миколаєвом відбулася у рамках проекту «Геосоціальні ігри». Унікальний проект передбачає гру із застосуванням колективного ходу. В режимі онлайн між собою зіграло 30 черкасців проти 30-ти миколаївських шахістів. Від гри кожного учасника залежав загальний успіх команди. Інформує Черкаський спорт
Партія шахів між Черкаським державним технологічним університетом та Чорноморським університетом імені Петра Могили започаткувала новий проект. «Геосоціальні ігри» – саме так називають ігри із застосуванням принципу «колективного ходу», в яких може брати участь необмежена кількість гравців. Цікаво, що таку платформу гри в шахи започаткували й черкаські розробники. 
Перша партія в світі на платформі «Колективні шахи» пройшла саме в Черкасах. Очне протистояння в режимі онлайн провели 60 шахістів. Унікальність платформи полягає в тому, що протягом гри комп’ютерна система автоматично визначає найбільш вживаний гравцями хід. Таким чином визначається колективний розум команди. У планах розробників проводити такі матчі не лише між навчальними закладами, а й містами, країнами, навіть континентами.
Попри те, що у матчевій зустрічі перемагає команда, визначається переможець і серед гравців. Так, за підсумками партії система складає рейтинг гравців. Перемагає той, хто зробив найбільше правильних ходів. Матчем черкаських та миколаївських студентів проект Геополітичні ігри лише стартував. Надалі подібні матчі проходитимуть між іншими містами країни. Переможця всеукраїнського турніру отримає право відвідати чемпіонат світу з шахів, який наступного року пройде в сполучених штатах. 
Перша шахова партія на цій платформі завершилася перемогою команди ЧДТУ. Черкаські студенти протягом усієї гри домінували на дошці й завершили гру на 39-му ході. Захопилися системою і в місцевому спорткомітеті, у планах – проводити подібні зустрічі між навчальними закладами міста.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #шахи #шахматы #спорт
Оголошення
live comments feed...