• Головна
  • Валентина Коваленко у Чорнобаї зустрілася з членами учнівського наукового товариства «Еврика»
09:20, 20 березня 2015 р.

Валентина Коваленко у Чорнобаї зустрілася з членами учнівського наукового товариства «Еврика»

«Я вважаю, що це подвиг: попри столітнє гноблення нашого народу зберегти українську мову, українське слово. Я радію з того, що у вашому селищі є справжні молоді українці, з яких виросте нація – носій мови і традицій», – наголосила голова обласної ради Валентина Коваленко на зустрічі з членами учнівського наукового товариства «Еврика», що діє в учнівському колективі гімназії Чорнобаївської районної ради.

Така зустріч відбулася 18 березня 2015 року в ході робочої поїздки голови обласної ради Валентини Коваленко. Голова облради відвідала гімназію та загальноосвітню школу №1, ознайомилася з роботою педагогічного колективу, а також розпитала про існуючі проблеми закладу, щоб згодом допомогти у їхньому вирішенні.

Педагоги розповіли, що успіхи дітей, яких вони навчають, відомі не тільки на теренах області. Кількість завойованих вихованцями місць у різних олімпіадах на обласному і всеукраїнському рівнях дозволяє посідати третє місце на Черкащині, а за окремими показниками і перше.

Валентина Коваленко у Чорнобаї зустрілася з членами учнівського наукового товариства «Еврика»Директор школи Тамара Дернова, розповідаючи про членів учнівського наукового товариства, зауважила, що всі вони достатньо успішно оволодівають шкільними предметами, а ще талановиті – мають нахил і здібності до музики, захоплюються і пишуть поетичні твори, займаються різними дослідженнями.

Спілкування голови обласної ради із учнями було цікавим, відвертим і жвавим. Валентина Михайлівна зізналася, що потрапила в свою стихію, адже трудовий шлях розпочинала з сільського дитсадка вихователькою, згодом працювала в одній із шкіл м. Черкаси, пізніше – захистила кандидатську дисертацію і навчала студентів у Національному університеті ім. Б.Хмельницького. А зараз доля розпорядилася, що її було обрано головою обласної ради.

– Завжди, на будь-якій посаді, я робила все добросовісно, зі знанням справи, з повною самовіддачею. І, звичайно, любила слово, – поділилася з присутніми Валентина Михайлівна і додала, що наше слово для неї, – це простір енергетики, в якому концентрується національне глибинне чуття українців.

Валентина Коваленко у Чорнобаї зустрілася з членами учнівського наукового товариства «Еврика»«Ми переживаємо з вами великі історичні події, дуже складні, коли вкотре нація виборює своє право на існування. На ваших очах відбувається війна. Саме молодь має осмислити і перезавантажити все те, що відбувається в країні, загартувати в собі все українське, стати справжніми патріотами та зберегти незалежність і цілісність держави», – наголосила Валентина Коваленко і продовжила: – Ми маємо триматися разом, і ви повинні берегти в собі оте українське начало, яке заклали ваші батьки і вчителі».

Вона подякувала учням, які досконало опановують рідне слово, їхнім батькам і вчителям за те, що вони прищепили дітям любов до України, до чистих глибинних українських традицій, до родинних оберегів.

Валентина Коваленко зізналася, що нині активно відшукує своє родовідне дерево, що це її надихає та приносить велике моральне задоволення докопатися до 5 чи 7 коліна. Тоді відчуваєш себе настільки сильним і глибинним.

«Бережіть своїх рідних, історію роду, українські традиції, і цим ми будемо сильні!», – з такими словами звернулася голова обласної ради до присутніх і закликала учнів зростати особливими, бути особистостями, розвивати в собі гарні здібності, які згодом прислужаться рідній країні.

Валентина Коваленко у Чорнобаї зустрілася з членами учнівського наукового товариства «Еврика»Члени товариства запитували про творчість Валентини Михайлівни, звідки черпала теми для написання, про її ставлення до корифеїв українського слова, зокрема, до Ліни Костенко, просили почитати власні поезії.

На згадку Валентина Коваленко передала присутнім кілька своїх книг.

Учні навзаєм поділилися своєю творчістю, розважили народною піснею, подарували голові обласної ради вишитий рушник і збірничок творів свого земляка Бориса Камінського.

Залишаючи установу, Валентина Коваленко висловила задоволення, що діти успішно опановують шкільні знання, розвивають у собі почуття любові до рідного слова, зміцнюють патріотичний дух, а педагоги і місцева влада їм у цьому активно сприяють.
Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #коваленко #облрада
Оголошення
live comments feed...