• Головна
  • На Тальнівщині вирощують генномодифіковану сою
10:22, 21 жовтня 2009 р.

На Тальнівщині вирощують генномодифіковану сою

500 гектарів генномодифікованої сої знайшов інспектор Тальнівської насіннєвої інспекції Ігор Качан.

У Тальнівському районі соєю засіяно 1938 гектарів. Качан каже, що він не має претензій до 869 гектарів. Керівники решти господарств від відповіді на питання про походження насіння, яким вони засівають поля, всіляко ухиляються.

– Та я і без них знаю, що соя на 500 з гаком гектарах – генномодифікована, – стверджує Ігор Миколайович.

У травні Ігор Качан звернувся з листом до керівника ТОВ "Поташ-Агро" Віктора Слінковенка. Його господарство засіяло соєю 120 гектарів поля поблизу села Здобуток Жовтня. Інспектор вимагав документи на насіння. Отримав відповідь, що насіння сорту "Донька" Слінковенко придбав у ТОВ НВП "Агро-Ритм".

Качан засумнівався у правдивості слів Слінковенка. У вересні вирішив відібрати стиглу сою на аналіз. За дозволом звернувся до керівника Черкаської обласної насіннєвої інспекції Василя Декаленка і отримав розпорядження про вибірковий відбір сої на визначення вмісту генетично модифікованих організмів.

На полі Качан відібрав три пакунки сої кожен вагою у кілограм, опломбував їх у присутності агронома "Поташ-Агро". Один пакет залишив у господарстві, один узяв собі, а з третім поїхав у незалежну лабораторію якості та безпеки продукції в Чабани Київської області. Проведені в Чабанах проби дали позитивний результат – фахівці підтвердили, що соя із "Поташ-Агро" є генномодифікованою.

– В Україні сіяти таку сою категорично заборонено, але нею засіяно мало не половину площ, – каже Качан. – Вона йде у 250 видів продукції: ковбасу, сухе молоко, морозиво, різні соуси і ще багато чого. Насіння ввозиться контрабандно, нібито на переробку. Морочитися з нею не доводиться, затрати набагато менші.

Керівник "Поташ-Агро" Віктор Слінковенко відкидає усі звинувачення, вважаючи, що Качана підбурює конкурент "Поташ-Агро":

– Качан узяв мою власність без мого дозволу, і навіть не попередив мене про свої наміри (я мав розписатися на акті). А головне – він перевіряв тільки мене. А чого ж не поїхав по інших господарствах?

Висновкам експертизи, про нібито генномодифіковану сою Віктор Слінковенко не вірить. Стверджує, що Качан міг її підмінити.

Заступник начальника Черкаської насіннєвої інспекції Олександр Підгорний впевнений, що Ігор Качан діяв законно. Сам Качан каже, що готовий повторити аналізи у присутності Слінковенка. Він переконаний, що результати повторного аналізу будуть такими ж.

Якщо вину виробника доведуть, вирощену сою знищать.

До речі:

До кінця року – на початку наступного в області буде введено в експлуатацію лабораторію, яка виявлятиме генномодифіковані організми в продуктах. Про це повідомив директор Державного підприємства "Черкаський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації" Віктор Білоусов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...