• Головна
  • Екологічною держінспекцією на Черкащині проведено круглий стіл: «Проблемні питання екологічного стану Кременчуцького водосховища».
14:50, 17 березня 2015 р.

Екологічною держінспекцією на Черкащині проведено круглий стіл: «Проблемні питання екологічного стану Кременчуцького водосховища».

З метою координації зусиль та зменшення негативного техногенного впливу на стан Кременчуцького водосховища, Державною екологічною інспекцією у Черкаській області проведено круглий стіл на тему: "Проблемні питання екологічного стану Кременчуцького водосховища".

Активно взяли участь в запропонованій дискусії екологи провідних підприємств області ПАТ "Азот", ВП "Черкаська ТЕЦ", ТОВ "Метал-інвест", керівники відомчих лабораторій КП "Черкасиводоканал", Регіонального управління водних ресурсів, представники Черкаського обласного центру з гідрометеорології та небайдужа громадськість. Про це повідомляє ПРОЧЕРК за інформацією прес-служби Державної екологічної інспекції області.

Відзначено, що наразі дослідження стану поверхневої води Кременчуцького водосховища є вибірковим, несистематичним, не відображає екологічну ситуацію в цілому, а тільки на момент відбору проб. Тож існує необхідність регулярного, грунтовного екологічного моніторингу ділянок акваторій і прибережних ділянок водосховища, починаючи від моніторингу підприємств і контролю скидів стічних вод і технологічних відходів, термічного і хімічного забруднення акваторій до визначення ітенсивності процесів самоочищення, вторинного забруднення, розвитку біоти та інших питань.

Повинна існувати чітко визначена схема комплексних досліджень, узгоджених методологічно з різними організаціями й підприємствами, що займаються моніторинговими дослідженнями довкілля. Особливо це стосується узгодження методики відбору проб, інтеркалібруванню приладів і устаткування, що використовується при зборі проб та аналізах, запровадженню єдиної стандартизації та звітності.

Все це допоможе отримувати більш повну та грунтовну картину екологічного стану водосховища, допоможе при картографуванні забруднень та визначенні потенційних ризиків впливів цих забруднень на якість води визначених ділянок акваторії.

За результатами обговорення досягнуто домовленості щодо необхідності постійного моніторингу якості поверхневих вод Кременчуцького водосховища, посилення виробничого контролю за якістю стічних вод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #кременчуцьке водосховище #стан #екологія
Оголошення
live comments feed...