• Головна
  • Завдяки змінам у Податковому кодексі надходження місцевих бюджетів Черкаської області зросли на 50 млн.грн.
06:00, 14 березня 2015 р.

Завдяки змінам у Податковому кодексі надходження місцевих бюджетів Черкаської області зросли на 50 млн.грн.

Завдяки змінам у Податковому кодексі місцеві бюджети отримуватимуть більше надходжень. Так, за два місяці роботи за зміненим податковим та бюджетним законодавством надходження місцевих бюджетів Черкаської області збільшились на 50 млн.грн. порівняно з відповідними тогорічними показниками. За січень-лютий до місцевих бюджетів надійшло 335,6 млн.грн. податків, зборів, платежів. Розписи місцевих рад виконані на 120,1 відс., додаткові надходження становлять 56,1 млн.грн. Про це поінформував начальник головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Коломієць.

Як і раніше, головним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. За січень-лютий 2015 року надійшло 168,7 млн.грн. цього податку, що у порівнянні з показником минулого року більше на 12 відс. Другою за фінансовою потужністю складовою доходів місцевих бюджетів є плата за землю, якої надійшло 66,9 млн.грн. (+10 млн.грн. до відповідного періоду минулого року). Також надійшло 61,2 млн. грн. єдиного податку. Цьогоріч спрощенці перерахували до бюджетів громад на 17,5 млн грн. більше, ніж минулого року. Окрім того місцеві бюджети отримали 14,3 млн.грн. акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів).

Володимир Коломієць відмітив, що за 1 квартал очікується надходження до місцевих бюджетів півмільярда гривень. Розпис рад буде виконано на 117,6 відс., надходження понад розпис – понад 74 млн.грн. Державний бюджет отримає 764 млн.грн. Також надійде 835 млн. гривень єдиного внеску.

У співставних умовах очікуваний темп росту доходів загального фонду Державного бюджету за квартал складе 109,4 відс. (додаткові надходження 65,7 млн.грн.), доходів місцевих бюджетів – 117,1 відс. (+72 млн.грн.) та темп росту єдиного внеску – 102,2 відсотка (додаткові надходження для виплати пенсій і соціальних платежів у регіоні – 18 млн.грн.).

«З реформами докорінно змінився підхід до наповнення місцевих бюджетів. За останніми закріплені стабільні джерела доходів та розширено їх дохідну базу. Водночас децентралізація означає дуже активну участь органів місцевого самоврядування в адмініструванні податків. А це передусім забезпечення прозорості ринку продажу підакцизів, турбота про якість продуктів, які споживає громада та про якість життя громади», – зазначив В.Коломієць.

Зараз фіскальна служба області проводить дуже багато зустрічей з органами місцевого самоврядування і з бізнесом. І це закономірно – йде процес вдосконалення податкової системи, орієнтованої на наповнення місцевих бюджетів. Серед пріоритетів ефективність і зменшення відстані між фіскалами, управлінцями і виконавцями бюджетів на місцях. «Ми реагуємо на це, ми вийшли на якісно новий рівень взаємовідносин та комунікації з місцевими головами. Наша ініціатива – вебінари і конференції на он-лайн майданчику активно впроваджується у практику. Ми відкриті і готові обговорювати конструктивні пропозиції і запроваджувати відповідні програми орієнтовані на забезпечення місцевих бюджетів, розвиток підприємництва та покращення життя черкащан», – наголосив керівник фіскальної служби області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #область #месний #бюджет #зросли #доходи #дфс
Оголошення
live comments feed...