• Головна
  • «Якщо в нас відберуть пасовище, то доведеться вирізати худобу», – кажуть селяни, яким відмовляють у продовженні оренди на землю
07:39, 13 березня 2015 р.

«Якщо в нас відберуть пасовище, то доведеться вирізати худобу», – кажуть селяни, яким відмовляють у продовженні оренди на землю

До вашої уваги стаття із "Нової Доби"

Не оминула земельна проблема й Папужинців Тальнівського району. Йдеться про пасовище площею 13,8 гектара, де люди випасали корів протягом 15-ти років, а тепер ця земля може перейти до зовсім чужих людей.

– Ми пасли худобу на природних пасовищах, а потім, об’єднавши в череду 34 корови, побачили, що нам не вистачає пасовища. А поряд – схил, який тягнеться до Гірського Тікича, колгосп його не обробляв, – розповідає уповноважений від громади села Анатолій Буренок. – Тож зробили всю необхідну документацію й, щороку сплачуючи належним чином орендну плату й податки, багато років користувалися ним. Люди в нас моляться на своїх корівок, адже молоко, яке вони здають, для багатьох – це просто спосіб виживання. А тут прийшов якийсь пан і вириває цю землю. Зрозуміло ж, якщо не буде де випасати худобу, то частину доведеться вирізати.
Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Річ у тім, що жителі Папужинців не можуть продовжити оренду на це пасовище, до того ж, дізналися, що дозвіл на оформлення документів отримала не знайома їм людина.
– Оскільки повноваження розпоряджатися землями поза населеним пунктом перейшло до Головного управління Держземагентства в Черкаській області, ми звернулися туди з пакетом документів, щоб продовжити термін оренди, – роз’яснює землеупорядник сільської ради Папужинців Анатолій Чупрун. – Договір закінчився 30 грудня 2012 року, і з продовженням ми запізнилися на 9 днів. Але орендодавець, якщо він зацікавлений у продовженні чи припиненні угоди, має повідомити про це. Коли ж, як ідеться в договорі, жодна зі сторін не звернулася, то договір вважається автоматично продовжений на новий термін на тих же умовах.

Законослухняні селяни хотіли все-таки поновити документи, однак у відповідь отримали листа з обласного Держземагентства, що продовжити термін договору неможливо у зв’язку з порушенням терміну звернення.

– Тоді ми, маючи рішення сільської ради про необхідність створення громадського пасовища, звернулися в Держземагентство з клопотанням передати ці землі в комунальну власність сільської ради, – продовжує землеупорядник. – Нам надійшла відповідь, що жителі села мають право звернутися з питанням про створення пасовища. Але ж ми не за громадян питали, а за сільську раду. Якщо кожен звернеться, то за виготовлення технічної документації на 60 соток заплатить 2,5 тисячі. А це для селян, які здають молоко по 2,4 гривні за літр, дуже велика сума. Та, як з’ясувалося, причина таких відмовок у тому, що на це пасовище претендує пан Коротков, точніше, його підставні особи.

Анатолій Павлович не розуміє, який сенс брати в оренду землю, де сільськогосподарський обробіток неможливий – крутий схил до 5 градусів.
– Виходить, що землю, яка в нас під боком, де повиростали наші діти, бо змалечку пасуть корови, тепер не маємо права використовувати, – обурюється Анатолій Буренок. – Цей схил веде до річки, тут дуже гарні місця, тому хвилюємося, що рано чи пізно розпочнеться будівництво. А що вже робити тоді, коли приженуть на наше пасовище трактори й крани?
– Нині вже діє указ, який зобов’язує Головне управ¬лін¬ня Держземагентства звертатися до сільської ради за погодженням щодо надання в користування заявнику певної земельної ділянки, – зазначає Анатолій Чупрун. – Офіційно до нас ніхто не звертався. Якби точно знати, що на цю землю ніхто не претендує, ми б уже зібрали кошти на виготовлення документації, хоч це й буде більше 50 тисяч гривень. Але поки що от така невизначеність.
«Якщо в нас відберуть пасовище, то доведеться вирізати худобу», – кажуть селяни, яким відмовляють у продовженні оренди на землю


«Люди не платили за користування землею», – саме в цьому Олександр Коротков бачить причину конфлікту


Прокоментувати ситуацію ми попросили в генерального директора КХП «Тальне», депутата обласної ради Олександра Короткова.
Олександр Григорович запевнив, що в земельних питаннях завжди дотримується законодавства, і якщо Держземагентство оформляє документи на користування землею тій чи іншій особі, то має на це право.

– Про пасовище в Папужинцях я вперше чую, й це ніякого відношення до мене не має, – пояснює Олександр Коротков. – Щодо Зеленькова, то я звернувся в Головне управління Держземагентства в Черкаській області, щоб оформляли землю на працівників соціальної сфери, нехай не загострюється ситуація. Мене дивує, що люди оперують чутками, а не звертаються особисто до мене. А ще треба запитати в них, чому вони не платили податки за землю, махнули на все рукою. Очевидно, їм так було краще? І от Держземагентство побачило, що роками за цю землю не платили, й вирішило надати її іншим орендарям. Три тисячі гектарів у Тальнівському районі не оплачувалися, а за користування просто давали хабар чиновникам. Коли ж держава почала наводити лад, бо виник дефіцит коштів, то відразу всі схаменулися. Звинувачення проти мене – це дії недоброзичливців. У Зеленькові всім цим «хороводить» Руслан Лисенко, «борець за справедливість». Але перед тим, як наводити лад у державі, треба кожному почати з себе.

За словами Олександра Короткова, він як депутат обласної ради надав 3 млн грн для потреб сіл Тальнівського району, зокрема Кобриновій Греблі, Легедзиному, Вишнополю, Заліському. В останнє село минулого тижня завіз у дитсадок комплекти постільної білизни.
– Багатьом не подобається, що прийшли люди з новим баченням, дають розвиток селам, району, – переконаний Олександр Григорович. – Саме тому й розгорнулася ось така кампанія проти мене.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #земля #оренда #аренда #конфликт #пасовище #худоба
Оголошення
live comments feed...