• Головна
  • Проект п’ятирічного наміру обговорили у обладміністрації за участі представників громадських організацій, ІТ-сектору та влади.
20:01, 12 березня 2015 р.

Проект п’ятирічного наміру обговорили у обладміністрації за участі представників громадських організацій, ІТ-сектору та влади.

11 березня відбулося громадське обговорення проекту обласної програми «Електронна Черкащина». Проект п’ятирічного наміру обговорили у обладміністрації за участі представників громадських організацій, ІТ-сектору та влади. Подані пропозиції будуть відображені в проекті програми, що заплановано внести на розгляд найближчої сесії обласної ради.

Голова правління Фундації «Паритет», Сергій Слинько, інформував, що проект програми електронного врядування був розроблений Фундацією «Паритет» та обговорений громадською радою при Черкаській ОДА. Узгоджений варіант у грудні минулого року був поданий на розгляд адміністрації. Обласна адміністрація створила робочу групу, яка працювала над його доопрацюванням.

Проект п’ятирічного наміру обговорили у обладміністрації за участі представників громадських організацій, ІТ-сектору та влади., фото-1

Серед основних загальних проблем запровадження даного проекту є – слабка матеріально-технічна база та низький рівень фінансування.

Радник голови ОДА із ІТ технологій Олена Лісіцина зауважила, що потрібно запровадити безкоштовні альтернативи для вирішення цього питання:

− Кожна маленька чи велика компанія стикається з такими проблемам, але вони не купують дорогі ліцензії та програми, вони користуються безкоштовними. Над ними працюють всі ІТ-спеціалісти світу і вони весь час розвиваються. Можна почати з безкоштовних програм, а вже з часом купувати всі пакети, ліцензії.

− Вартість однієї ліцензії 130 доларів, щоб встановити всю систему необхідно 115000 тис. доларів. Таких коштів ОДА не має, тому нам потрібно знайти максимально бюджетний варіант − прокоментував директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Пасічник.

− Беремо досвід інших міст і щось робимо, основна задача штовхнути камінь, щоб він почав рухатись. Звісно ж, в бюджеті коштів зараз не має, але наша задача змусити рухатись і вже потім кошти знайдуться, – прокоментував виконавчий директор фундації «Паритет» та член виконкому міськради Сергій Гончар.

Важливим є досвід європейських країн, таких як Грузії, Естонії - зауважив фахівець ІТ-технологій Микола Бондаренко. За його словами, в Естонії вся система електризована, є спеціальна картка, завдяки якій можна сидячи вдома нарахувати собі певні пільги, проголосувати на виборах, розрахуватися в таксі і багато іншого.

У ході обговорення Сергій Пасічник інформував, що програма «Електронна Черкащина» буде доопрацьована та винесена на розгляд на наступну сесією обласної ради. Протягом тижня департамент чекатиме на відгуки і пропозиції від учасників на електронну адресу сайту.

Програму «Адвокатування прийняття та впровадження обласної програми «Електронна Черкащина» координує фундація «Паритет». Проект фінансується TI-Секретаріатом та Hewlett-Packard з сприяння Transparency International.

Контактна особа: Сергій Слинько, 0938633688, 0674731152, 0665011931, [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #IT #ода #громада #интернет #інтернет #программа
Оголошення
live comments feed...