• Головна
  • ТОВ "Нібулон" відкрило в Чигиринському районі річковий термінал
15:40, 20 жовтня 2009 р.

ТОВ "Нібулон" відкрило в Чигиринському районі річковий термінал

Чигиринського району відкрився термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт ТОВ СП „Нібулон”.

У відкритті взяв участь Президент України Віктор Ющенко.

Будівництво цього об'єкту було розпочато 17 серпня. І через два місяці, в рекордно короткі строки, силами будівельників із 22-ох областей держави, було збудовано термінал, який зможе відвантажувати на річковий транспорт 5 тис. тон зерна на добу.

За такий короткий термін будівництва на території об'єкта укладено 6309 м3 бетону, змонтовано понад 76,95 км кабелю та проводу, 9600 м газопроводу, прокладено 1070 м2 аспіраційних мереж. Створені й зовнішні мережі: 1020 м водопроводу, майже 2696 м побутової та зливної каналізації. На будівництво філії „Вітове” було використано 313,1 т арматури та 1184 т металоконструкцій.

За словами генерального директор ТОВ „Нібулон” Олексія Вадатурського, філія забезпечить чигиринцям 60 нових робочих місць. Ускладнював роботу й той факт, що будівництво велося просто неба й багато чого залежало від погодних умов. Загалом на будівництві цього об'єкта було освоєно понад 100 млн. гривень. А протягом всього будівництва щодня освоювалося більше 1,5 млн. грн.

Виступаючи перед присутніми, Президент привітав колектив підприємства з визначною для них подією та подякував усім, хто долучився до будівництва цього об'єкту. Віктор Ющенко відзначив, що надзвичайно важливим є факт такого успішного будівництва в умовах подолання кризових явищ у національній економіці.

„За 60 днів піднявся такий велетень. Я хотів кожному, хто працював на об'єкті, висловити вдячність. Це істинно зразковий труд. Це приклад того, як мобілізувавшись ми можемо робити великі справи для України”, - сказав Президент. Глава держави також ознайомився з виробничими приміщеннями нового перевантажувального терміналу, оглянув причал і лабораторію.

Як розповів Олексій Вадатурський, об'єм зберігання зерна річкового термінала становить 66 тис. тон зерна, добова потужність сушарки виробництва американської фірми „Mathews” – 3 тис. тон на добу. Особливість термінала в с. Вітове в тому, що на цьому об'єкті додано ще 4 вентильовані ємності, на кожній з яких встановлено по 4 вентилятори. Таке впровадження має значно покращити якість продукції, що проходить через сушарку.

Лабораторія філії „Вітове” оснащена новітнім лабораторним обладнанням виробництва США, Швеції, Японії, Німеччини, Данії та ін. Відтепер, як запевняє Олексій Опанасович, Україна зможе конкурувати на східному ринку зерна із США. Окрім того, це перше підприємство надасть змогу збільшити закупівельні ціни на зерно для аграріїв. На Чигиринщині найближча залізниця – за 60-70 кілометрів, а це додаткові витрати на транспортування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...