
Переінакшеному до непізнаваності, музею Шевченка, що в Каневі, повертатимуть «обличчя»
Переінакшеному до непізнаваності, йому повертатимуть «обличчя». Про це домовилися голова Черкаської ОДА та перший заступник міністра культури України. Вони оглянули музей, вшановуючи Тараса Шевченка в Каневі.
– Ми зараз тут бачимо невдалий експеримент, – зауважує перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий. – Усе зроблено так, щоб усе менше людей ішли до Шевченка. Потрібно відновити мистецькі рішення архітектора Василя Кричевського. Водночас із мінімальними затратами, зважаючи на ситуацію у країні.
Передовсім, у музеї планують відновити вхідну групу – кольоровий вітраж, настінні розписи. Вони тут були до скандальної реставрації.
– Ми готові залучити меценатів, – наголошує очільник області Юрій Ткаченко.
– Як знайшли їх торік, коли відзначали 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. А також віднайти кошти в обласному бюджеті. Щодо підрядників, які неналежне тут виконали роботи, порушені кримінальні справи. У музеї Шевченка має панувати український дух. Тут ми повинні бачити нашу культуру, наші традиції.

Переінакшеному до непізнаваності, музею Шевченка, що в Каневі, повертатимуть «обличчя» (фото) - фото 4
Нагадаємо, реконструкцію музею в Каневі затіяли за правління Віктора Януковича. Автором проекту стала архітектор Лариса Скорик. Музей Шевченка на її лад викликав обурення у громадськості.

Переінакшеному до непізнаваності, музею Шевченка, що в Каневі, повертатимуть «обличчя» (фото) - фото 6

Переінакшеному до непізнаваності, музею Шевченка, що в Каневі, повертатимуть «обличчя» (фото) - фото 7