Продукція вітчизняних виробників для українців за рік подорожчала на 41%

Ціни в промисловості України в лютому виросли на 4,8% після підвищення на 2,3% в січні і стабільності в грудні. Про це у п'ятницю, 6 березня повідомив ZAXID.NET з посиланням на Державну службу статистики (Держстат).

Згідно з її даними, в річному вимірі (по відношенню до аналогічного місяця минулого року) зростання цін пришвидшилося до 41% з 34,1% за підсумками січня і 31,8% – за підсумками 2014 року.

Як йдеться в повідомленні служби, яке наводить «Інтерфакс-Україна», в добувній промисловості і розробці кар'єрів в лютому ціни підвищилися на 7,3%, у тому числі у видобутку залізних руд – на 18,0%, каменю, піску та глини - на 15,3%, тоді як у видобутку природного газу вони знизилися на 1,9%, кам'яного вугілля – на 0,2%.

Продукція переробної промисловості подорожчала в лютому на 8,4%. Зокрема, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції зростання цін склало 21,9%, комп'ютерів, електронної та оптичної продукції – 18,8%, коксу і продуктів нафтопереробки - 15,2%, електрообладнання – 8,7%, гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 8,6%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім виробництва машин та устаткування – 3,6%.

У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів ціни зросли на 7,8%, у т.ч. у виробництві олії та тваринних жирів – на 16,9%, борошномельно-круп'яних продуктів - на 14,9%, цукру – на 10,9%, хліба, хлібобулочних та борошняних виробів – на 8,7%, переробленні та консервуванні фруктів і овочів – на 7,6%. У той же час у виробництві м'яса і м'ясних продуктів зафіксовано зниження цін на 0,9%.

У поставках електроенергії, газу та кондиціонованого повітря відбулося зниження тарифів на 5,5% за рахунок здешевлення електроенергії на 6,0%.

ZAXID.NET
черкаси черкассы продукти дорого подорожание,цены ціни
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии