НБУ: курс гривні стабілізується

Національний банк України схвалив низку рішень щодо стабілізації гривні та запровадив додаткові заходи адміністративного регулювання діяльності банків на грошово-кредитному та валютному ринках України.

З 4 березня НБУ наполягає на необхідності проведення більш жорсткої грошово-кредитної політики. До основних ініціатив банку з цього питання належать підвищення облікової ставки з 19,5 % до 30 % річних, збільшення обсягів обов’язкових резервів банків, а також використання жорстких кількісних показників грошової пропозиції відповідно до попередніх домовленостей з фахівцями Міжнародного валютного фонду. За оцінками фахівців Національного банку, ці заходи дадуть змогу зняти напругу на грошово-кредитному ринку та сформувати тенденцію на зниження інфляції.

- Зараз ми маємо позитивну динаміку курсу гривні. Офіційний курс до іноземних валют зміцнився з 30,01 грн. за 1 долар США станом на 26 лютого цього року до 23,09 грн. станом на 5 березня, – зазначив начальник Управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський,

Якщо ситуація стабілізується, НБУ буде поступово скасовувати запроваджені адміністративні обмеження та пом’якшувати грошово-кредитну політику.

 

За інформацією прес-служби Управління Національного банку України в Черкаській області
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
черкаси черкассы банк курс гривня доллар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии