За два місяці цього року залізниці України сплатили до держбюджету на 37,3 % більше коштів попри зменшення обсягів перевезень

Укрзалізниця залишається сумлінним платником податків – наповнювачем державної казни в непростих умовах зменшення обсягів перевезень та фінансових надходжень і додаткових витрат на відновлення інфраструктури на Сході України. Так, за 2 місяці поточного року залізниці України сплатили до бюджету і державних цільових фондів 1,76 млрд грн податків та обов’язкових платежів. Зокрема, до державного бюджету сплачено 637,2 млн грн, що на 37,3 % або на 173 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Навіть у складний час, за невтішних фінансово-економічних показників залізниці України підтримують державу і національний перевізник повністю виконує свої зобов’язання щодо соціальних перевезень та своєчасного наповнення державного бюджету.

Натомість у залізничній галузі спостерігається зменшення фінансових надходжень через падіння обсягів перевезень. Так, за два місяці поточного року обсяги вантажних перевезень зменшилися на 23,5 % – перевезено 49,7 млн тонн вантажів, порівняно з відповідним періодом 2014 року. Основною причиною зменшення обсягів вантажоперевезень стала втрата вантажопотоку на Сході України через бойові дії в регіоні.

Також залізнична галузь продовжує нести значне соціальне навантаження і накопичувати збитки від перевезень пасажирів. Так, у зв’язку з анексією АР Крим та припиненням сполучення з ним, а також через обмеження маршрутів поїздів на Сході країни у зв’язку з військовими діями у січні – лютому поточного року спостерігається зменшення обсягів перевезення пасажирів порівняно із відповідним періодом 2014 року на 6,6 %. Так, за цей період перевезено 63,2 млн пасажирів.

УКРЗАЛІЗНИЦЯ
черкаси черкассы укрзалізниця бюджет кошти казна перевезення вантажі
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии