Пристрасті навколо пам'ятника поету Василю Симоненку

Митці - за, влада - проти.

Праві втретє мітингували перед Черкаським міськвиконкомом, вимагаючи від міської влади виконати обіцянку щодо спорудження пам'ятника поету Василю Симоненку.

Цього разу до представників "Свободи" й Української народної партії долучилися місцеві митці, зокрема письменники, художники, актори й співаки. Тим часом незадовго до проведення акції перед мерією, де планувався протест, з'явився міні-бульдозер. Учасники пікету спершу заявили, що цією технікою вивезуть владу, якщо та не встановить пам'ятника. Відтак виявилося, що машина тут – за вказівкою мерії.

Заклики організаторів "не ховатися за шторами" і "вийти звітуватися перед людьми" мер Сергій Одарич проігнорував. А його заступник Андрій Дзюба під час проведення акції преспокійно розгулював навколо бульдозерця, прискіпливо його розглядаючи.

Активісти ж дві години дорікали владі, що попри постійні відписки й обіцянки в цьому році спорудити пам'ятник, мер Черкас різними способами блокує будівництво. Спершу йшлося про відсутність коштів, хоч ще 20 років тому черкаська громада почала збирати і таки назбирала суттєву суму, яка невідомо куди зникла. Далі мерія бідкалася про "достойний проект", хоча було рішення архітектурно-містобудівної ради й громадських зборів взяти за основу проект відомого Миколи Білика. Врешті, обіцяна мером площа під пам'ятник біля Податкової адміністрації дуже активно і за непрозорими схемами забудовується бізнес-структурами під різні комерційно-розважальні "точки".

Сергій Одарич сьогодні посилається на те, що міська рада не виділила місця під скульптуру і не затвердила проекту. Крім того, він знову критикує проект Миколи Білика й вимагає ще одного конкурсу. Націонал-патріоти, натомість, називають поведінку мера затягуванням часу.

pres-centr.ck.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии