• Головна
  • У театрах Черкащини - фінансові порушення
14:03, 19 жовтня 2009 р.

У театрах Черкащини - фінансові порушення

Під час ревізій фінансово-господарської діяльності Черкаського обласного академічного театру ляльок та Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, які фінансуються з місцевого бюджету, фахівці КРУ встановили фінансові порушення на суму 1 057,6 тис. гривень.

Чимало порушень стосувалось оплати праці. Через прорахунки бухгалтерів окремі театральні працівники недотримували заробітну плату, а окремі – навпаки отримували зайві кошти. Загальна сума таких порушень становила понад 26 тис. грн. Під час ревізій всі порушення, що стосувались зарплати, усунуто.

Безпідставне нарахування заробітної плати у театрах спричинило зайве перерахування 7,9 тис. грн. платежів до державних цільових фондів. Не проведення перерахувань музично-драматичним театром 50-ти відсотків від отриманої орендної плати до обласного бюджету спричинило недоотримання останнім протягом 2008 року та І кварталу 2009 року 51 тис. грн. А укладання окремих договорів оренди приміщень з погодинною орендною платою в той час, як фактично орендарі експлуатували приміщення цілодобово, призвело до недоотримання театром 3,2 тис. грн. орендної плати.

Не дотримувались тут і законодавства щодо закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти. Так, у грудні 2007 року музично-драматичний театр без проведення тендерних процедур закупив комп'ютери, ноутбуки та автомобіль 1989 року випуску на загальну суму 55,2 тис. гривень.

Не зважаючи на збиткову діяльність, музично-драматичний театр у вересні 2005 року уклав договір із ЗАТ „АІСЕ Україна” на придбання легкового автомобіля ГАЗ 31105 на умовах кредиту за системою „Авто план”, що спричинило додаткові витрати у сумі 21 тис. грн. Установа також надала 9,6 тис. грн. матеріальної допомоги профспілковому комітету. І це при тому, що в колективному договорі надання благодійної допомоги профспілці не передбачено.

Крім того, в порушення вимог нині діючого законодавства музично-драматичний театр завищив вартість майна майже на 900 тис. гривень.

За результатами проведених ревізій складено 8 протоколів про адмінправопорушення.

Про результати контрольних заходів проінформовано управління культури і туризму Черкаської облдержадміністрації та голову Черкаської облдержадміністрації, повідомляє прес-служба КРУ в Черкаській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...