ПАТ «Азот» через суд примушує КП «Черкасиводоканал» заплатити за всіма рахунками

Хімічне підприємство хоче стягнути з комунального заборгованість, яка виникла внаслідок донарахувань пені, інфляційних та 3 % річних за попередні роки судової тяганини щодо сплати за очистку міських стоків, а також за період, коли нацрегулятор не встановив тариф для «Азоту». Всього азотівці хочуть відсудити у комунальників понад 17 млн. грн. Така ситуація загрожує єдиному підприємству, що надає місту воду, фінансовим крахом.

Нещодавно «Водоканал» програв перший суд за позовом на 5 млн. 338 тис грн. за період нарахувань пені, інфляційних та 3 % річних з березня 2012 року по вересень 2013 р.
Повідомляє Офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету міста Черкаси
Сьогодні ж відбудеться друге судове засідання за позовом «Азоту» щодо близько 9 млн. грн. Цю суму «Азот» виставляє водному підприємству за період за березень-червень 2014 року. У той час національний регулятор ще не встановив вартість за очистку стоків і «Водоканал» не мав юридичних підстав приймати виставлені «Азотом» рахунки.

Тепер, хімічний гігант у судовому порядку хоче примусити комунальне підприємство сплатити за всіма рахунками за вказаний період, а також заплатити інфляційні, пені та 3 % річних за попередні періоди судових розглядів.

Основну заборгованість перед «Азотом» у розмірі 35 млн грн. станом на 31.12.2014 року  «Водоканал» погасив за рахунок відшкодування державою різниці в тарифах, – зазначає директор «Черкасиводоканалу» Сергій Овчаренко.Але, на жаль, «Азоту» цього здалося замало. Прикро одне, якщо основну заборгованість перед «Азотом» ми сплатили за рахунок відшкодування державою різниці в тарифах, то представлену зараз «заборгованість» (пені, інфляційні та 3 % річних) ми маємо сплатити «живими коштами». Адже державна субвенція не поширюється на оплату пені та інших штрафних санкцій. Звісно, суд вправі задовольнити ці позови, і «Черкасиводоканал» опиниться у борговій пастці, спрогнозувати що буде з підприємством неможливо, справа може дійти до блокування рахунків підприємства і припинення роботи.
Офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету міста Черкаси
черкаси черкассы водоканал азот борг газ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі