18:24, 27 лютого 2015 р.
Микола Кушнір: «Як би не кредит ЄБРР, то черкасці платили б набагато більше за тепло»
Завдяки енергоощадним технологіям КП «Черкаситеплокомуненерго» економить у рік понад 19 млн. грн. Черкаські тепловики значно скоротили використання газу, а подекуди навіть замінили його на альтернативні джерела енергії. Завдяки коштам Європейського банку реконструкції та розвитку відтепер понад 10 тис. черкаських сімей мають можливість заощаджувати на опаленні. За три місяці опалювального сезону загальна сума економії по будинках, де встановлені ІТП, склала 4 млн. грн.
За словами директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Миколи Кушніра, за кошти ЄБРР було реалізовано чотири проекти.
Перший. Облаштування котельні, яка працює на біо-паливі. Її відкрили у серпні 2012 року. З того часу щорічно заощаджується 4 млн грн. Причому ці кошти йдуть не в Росію, як оплата за газ, а залишаються в економіці Черкас та Черкаської області. Адже сировина для котельні – дерев’яна тріска – закуповується на черкаських підприємствах.
Другий. Це заміна старих котлів на сучасні на трьох котельнях у Черкасах. Це дозволило зменшити використання газу у Черкасах. В рамках проекту також встановленно когенераційні установки. Це обладнання дозволяє разом з теплом виробляти ще і власну електроенергію для потреб підприємства та на продаж. Адже собівартість власної електрики в рази менша, ніж покупні кВти.
Третій. Заміна застарілих аварійних мереж на попередньо ізольовані труби. Загалом було замінено понад 30 км трубопроводів. Це дозволило зменшити втрати тепла до 8%. В Україні в деяких містах рівень втрат тепла через діряві труби сягає 30-40%.
Четвертий. Встановлення в 103 будинках індивідуальних теплових пунктів. З початку опалювального сезону жителі цих будинків зменшили кількість спожитого тепла, яке нераціонально використовувалось, та сплатили на 4 млн. грн. менше. Відповідно зменшили завдяки регулюванню використання тепла.
- Якщо у квітні, як обіцяє уряд, буде підвищення вартості газу для населення, то економічний ефект від запровадження енергоощадних технологій зросте у кілька разів і сягатиме 40-50 млн. грн. – розповів Микола Кушнір.
За словами заступника директора з фінансових питань Андрія Савчука, завдяки впровадженню енергоощадних технологій, Черкаси нині мають майже найнижчі тарифи на опалення. Так, серед 34 теплопостачальних підприємств обласного значення Черкаси за вартістю тепла посідають 8 місце.
- По області наші тарифи взагалі найменші. Якби не кредит ЄБРР, то зараз жителі Черкас сплачували за тепло набагато більше. Якщо зараз за двокімнатну квартиру в 50 м. кв. черкасці платять 460 грн, то якби не енергоощадні технології, люди платили 550-600 грн., - говорить Андрій Савчук.
Керівництво підприємства переконанане, що жителі можуть самостійно зменшити споживання тепла і тим самим платити менше. Для цього можна утеплити будинок, встановити склопакети, облаштувати ІТП в підвалі та інше.
ТАРИФИ НА ТЕПЛОВУ ЕНЕРГІЮ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:41
3 грудня
ТОП новини
Оголошення
14:39, 28 листопада
4
14:39, 28 листопада
1
12:33, 2 грудня
176
13:16, 24 листопада
14:44, 27 листопада
live comments feed...