Рекомендації громадянам, як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів

УМВС України в Черкаській області інформує

Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку. На жаль, дуже багато громадян поверхово сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочинів відносно них, родичів чи знайомих.

Разом з тим, за висновком фахівців вибухотехнічної служби МВС України у більшості випадків трагедію можна було попередити за умови дотримання громадянами у повсякденному житті простих правил обережності. В зв’язку з цим Управління МВС України в Черкаській області розробило методичні рекомендації для громадян, як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів

Класифікація боєприпасів, вибухових пристроїв, засобів підриву та вибухових речовин за рівнем небезпеки.

Слід пам'ятати, що боєприпаси, вибухові пристрої, засоби підриву, піротехнічні засоби, які вилучені з незаконного обігу, можливо зберігались з порушенням умов, передбачених конструкцією, технічною, нормативною документацією та знаходились з поза гарантованими термінами зберігання і експлуатації.

Такі вибухонебезпечні об'єкти умовно поділяються на три категорії:

Перша: надзвичайно небезпечні (промислові, артилерійські та інженерні боєприпаси, з'єднані з підривачами, заряди вибухової речовини з засобами підриву, саморобна вибухова речовина).

Друга: небезпечні (промислові вироби» що містять вибухову речовину зі слідами корозії, механічних ушкоджень, закопчень, які не містять засобів підриву).

Третя: обмежено небезпечні (промислові вироби, що містять бризантну вибухову речовину нормальної або зниженої потужності, метальну вибухову речовину, піротехнічні суміші при відсутності підривачів, засобів підриву).

Слід пам'ятати, що вибухові речовини взаємодіють з деякими металами та іншими речовинами і на границях контакту вибухових речовин та металів утворюють сполуки, які за своїми характеристиками можуть бути дуже чутливі до удару, нагріву, тертя, інших механічних і теплових впливів та викликати непередбачені вибухи. Одночасно існує вірогідність отруєння газами, які виділяються при взаємодії речовин і металів. Вибухові речовини при контакті з ними людини можуть викликати отруєння, гепатит, катаракту очей, дерматит, враження центральної нервової системи, виразки шлунку та набряк легенів. При досить сильному фізіологічному впливі вибухових речовин на організм людини можливі летальні випадки.

При виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмету

Необхідно:

Не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету, здійснити невідкладні заходи щодо організації особистої безпеки та оточуючих (відійти на безпечну відстань, по можливості заборонити доступ іншим громадянам).

Терміново повідомити по телефону "102" про виявлений вибуховий пристрій чи підозрілий предмет (назвати своє прізвище, домашню адресу, телефон, точне місцезнаходження вибухового пристрою, його зовнішні ознаки) та місце, де ви чекатимете на прибуття працівників міліції.

Виключити можливість користування мобільним телефоном поблизу місця знаходження вибухового пристрою тому, що не виключена можливість його радіокерованості.

Демаскуючі ознаки вибухонебезпечних предметів, які можливо виявити при огляді житла, офісів та інших будівель.

При наближенні до місць звичайного проведення часу (квартира, будинок, офіс, кафе та ін.) необхідно звертати увагу на предмети обстановки та наявність:

Свіжих слідів скопаного грунту, опалого листя, штукатурки.

Розкиданих предметів побутового вжитку (пакетів, коробок, сумок, валіз тощо).

Металевих, скляних банок з під напоїв, продуктів, фарби.

Предметів, з характерним звуком роботи годинникового механізму, індикаторними лампочками, вимикачами, дротом.

Не допускати з боку сторонніх осіб спроб несанкціонованого вручення будь-яких предметів (квітів, кореспонденції тощо).

Заходи безпеки при вході до приміщення:

Провести огляд площадок і східців з метою можливої наявності вибухових пристроїв чи підозрілих предметів.

Звернути увагу на зміну зовнішнього вигляду вхідних дверей, дверної коробки та замків

свіжопофарбовані та свіжовідштукатурені місця на стінах.

Перевірити візуально стан предметів та їх присутність на звичайних місцях.

Двері відкривати повільно, перевіряючи можливість додаткового навантаження, при підозрі її наявності відійти від них на безпечну відстань (не менше 50 метрів).

Заходи безпеки при виході з приміщення:

Впевнитись у тому, що на сходинкових площадках відсутні сторонні предмети, спроможні створювати загрозу життю та здоров’ю.

При спрацюванні дверного дзвоника і відсутності особи, що дзвонила, зателефонувати сусідам або знайомим з проханням перевірки ними зовнішнім оглядом вхідних дверей, сходових площадок на наявність там сторонніх предметів.

Відчиняючи двері на себе, знаходитися за ними, і страхувати їх відхилення ланцюжком. При відчутті збільшення зусилля та наявності будь-яких звуків, терміново закрити двері та відійти від них.

Заходи безпеки при огляду автомобіля:

При огляді автомобіля звертати увагу на наявність:

Ознак силового входу електродроту в салон навколо дверей, вікон, багажника, люків, капоту, кришки бензобаку автомобіля.

Шматків шпагату, дроту і т.п. на поверхні автомобіля.

Слідів взуття, заглиблень у землі, залишених підйомним механізмом.

Грудок землі на поверхні, можливо викинутих з під автомобіля.

Дротів і пристроїв, прикріплених до кузова, двигуна, вентилятора.

Сторонніх предметів у вихлопній трубі, горловині бензобаку, під бампером, крилами, карданним валом, двигуном, бензобаком, колесами, в салоні автомобіля на сидіннях, позаду заднього сидіння, під килимками.

Підозрілих шматків дроту чи зажимів, розміщених навколо акумулятора, електричних вимикачів на обладнанні, кондиціонері, очищувачі вітрового скла, та інших агрегатів.

Під час посадки (висадки) з автомобіля звертати особливу увагу на зміну обстановки біля транспортного засобу, і в першу чергу на каналізаційні люки, відливні труби, урни, а також на предмети, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (пакунки, сумки тощо).

При підозрі щодо проникнення в салон автомобіля та виявлення там сторонніх предметів та пристроїв, не сідати в автомобіль та самостійно не старайтесь запускати двигун. Підозрілі предмети з місця не зрушувати, відійти на безпечну відстань (не менше 100 метрів) та сповісти про це міліцію.

Заходи безпеки під час слідування залізничним, водним та іншим транспортом.

Для забезпечення особистої безпеки необхідно уважно оглянути салон, купе, каюту, інші місця тимчасового перебування з метою виявлення можливих вибухових пристроїв, а також предметів, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (залишені пакунки, сумки, валізи тощо).

Заходи безпеки при отриманні поштових надходжень чи особистих вручень пакетів, бандеролей.

Необхідно звернути увагу на:

Помітки "відкрити тільки особисто", "особисто в руки", тощо.

Надмірну поштову оплату.

Ретельну упаковку кореспонденції.

Пакунок, що перев'язаний значною* кількістю клейкої стрічки, шпагату тощо.

Нерівномірно або несиметрично розміщені там вкладення.

Еластичність упаковки, схожу на гуму, або навпаки незвичну громіздкість та жорсткість.

Надмірну вагу листа та іншої кореспонденції.

Незвичний запах або такий, що нагадує гуталін.

Наполегливі спроби посильного вручити передачу, кореспонденцію, посилку, букет квітів та інше особисто в руки.

 

Під час виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

нагрівати вибухонебезпечні об'єкти або окремі

його елементи;

механічний вплив (удари, струшування);

вибивання, сколювання, виплавляння вибухових речовин:

демонтаж засобів підриву;

будь-які дії з саморобними вибуховими

пристроями;

допуск без дозволу спеціалістів - вибухотехніків у

зону підвищеної небезпеки сторонніх осіб, у тому числі начальників та керівників.

Безпечна відстань від вибухонебезпечних або підозрілих предметів на відкритій місцевості повинна бути не менше 100 м, у будинку - не менше 50 м.

Необхідно нагадати, що своєчасне повідомлення органів внутрішніх справ про всі факти правопорушень або злочинного задуму, а також підозрілі дії невідомих осіб підвищують ефективність роботи органів правопорядку в боротьбі зі злочинністю і особистої безпеки громадян.

Усі рекомендації з боку спеціалістів - вибухотехніків про необхідність дотримання тих чи інших заходів при поводженні з вибухонебезпечними об'єктами є пріоритетними для всіх працівників міліції та громадян

Контактні телефони:

І. Чергова частина УМВС

України в Черкаській області:

102; 37-20-80; 393-316

2. Вибухотехнічна служба УМВС - 393-286

УМВС України в Черкаській області
черкаси черкассы умвс взрыв вибух теракт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Команда черкаських програмістів створила сайт для знайомств з безпритульними тваринами. Автори проєкту хочуть допомогти котам та собакам швидше знайти господарів. Про це повідомляє «Техно — 24 Канал». У мобільному застосунку «Дай лапу» для тварин створюють анкети із фото, за якими їх і зможуть обирати черкащани. На сайті буде розміщений список тварин та їхні фото. Користувач за кліком на світлину зможе дізнатися головну інформацію про чотирилапого. Також в...
Суспільство
Усіх охочих запрошують стати учасниками Козацького Рейду до Холодного яру. Захід відбуватиметься з 10 по 15 жовтня. Присвячений Рейд Дню Українського Козацтва 14 жовтня. Також в цей день відзначають День захисника України, День Української Повстанської Армії та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Проект поєднує духовні та історичні традиції від часів України-Русі до Героїв сьогодення у війні на Сході. Організаторами символічної подорожі стали ГО «Нова Січ»...
Новини компаній
ГК «Нафтогаз України» пропонує всім новим споживачам взяти участь в Акції «Газ для Вас» та отримати шанс виграти один зі 150-ти газових пакетів: 50 пакетів по 50 куб.м. в категорії «Газ для приготування їжі» 50 пакетів по 100 куб.м. в категорії «Газ для приготування їжі та підігріву води» 50 пакетів по 1000 куб.м. в категорії «Газ для опалення» За умовами акції, потрібно подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» до 30.09.2020 включно. Зробити це...
Культура
23 вересня 2020 року в Черкаському художньому музеї о 16-00 відкриється виставка картин «Мистецтво з-за грат» бранця Кремля, журналіста Романа Сущенка. Картини, що були написані упродовж перебування у російських в’язницях з 2016 по 2019 років, представлятиме сам автор. Роботи політв’язня і за технікою написання, і через умови, в яких творилися, є унікальними. Виставка демонструвалась як в Україні – Києві та Миколаєві, так і за кордоном – Брюсселі, Парижі,...
Суспільство
Черкасці не хочуть, аби в місті перекривали рух для спортивних забігів. Відповідну петицію зареєстровано на офіційному сайті Черкаської міської ради. “Заборонити проведення марафонів, забігів на вулицях міста,при цьому перекривати рух транспортних засобів, а проводити їх виключно на стадіоні, на території аеропорту, парках.” – йде мова у петиції.
Кримінал
В селе Калиновка Черкасской области полицейские пресекли попытку рейдерского сбора урожая. Около 20 вооруженных людей захватили поле. По данным силовиков, 19 сентября поздно вечером преступная группировка захватила поле и угрожала оружием всем, кто пытался помешать. «Всем, кто пытался помешать, злоумышленники угрожали оружием и даже сделали несколько выстрелов. В результате поврежден автомобиль, владелец которого находился в момент стрельбы в салоне. В рез...
Суспільство
Украинская дорожно-строительная группа компаний RDS досрочно завершила ремонт 37 км участка дороги Н-01 в Черкасской области, сообщил ее соучредитель Юрий Шумахер агентству "Интерфакс-Украина" "Согласно взятым обязательствам, работы мы должны были завершить в ноябре, но мы завершили ремонт в конце лета и в сентябре ожидаем приема объекта в эксплуатацию", - сказал он. Шумахер напомнил, что в рамках программы "Большая стройка" с начала 2020 года проходит рем...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...
Суспільство
Похідна група всеукраїнського військово-патріотичного клубу «Повстанець» у повному військовому спорядженні здійснила стокілометровий піший рейд «Холодноярськими стежками». У селі Мельники Чигиринського району Сергій Журиков з Черкащини, Анатолій Воля з Кривого Рогу та кияни Олексій Плахотнюк й В»ячеслав Грібайло вклонилися могилам борців за самостійну Україну 1918-1922 років. На хуторі Кресельці – сальвами віддали честь головному отаману Холодного Яру Васи...