Рекомендації громадянам, як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів

УМВС України в Черкаській області інформує

Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку. На жаль, дуже багато громадян поверхово сприймають проблему особистої безпеки, згадуючи про неї лише у випадках скоєння злочинів відносно них, родичів чи знайомих.

Разом з тим, за висновком фахівців вибухотехнічної служби МВС України у більшості випадків трагедію можна було попередити за умови дотримання громадянами у повсякденному житті простих правил обережності. В зв’язку з цим Управління МВС України в Черкаській області розробило методичні рекомендації для громадян, як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів

Класифікація боєприпасів, вибухових пристроїв, засобів підриву та вибухових речовин за рівнем небезпеки.

Слід пам'ятати, що боєприпаси, вибухові пристрої, засоби підриву, піротехнічні засоби, які вилучені з незаконного обігу, можливо зберігались з порушенням умов, передбачених конструкцією, технічною, нормативною документацією та знаходились з поза гарантованими термінами зберігання і експлуатації.

Такі вибухонебезпечні об'єкти умовно поділяються на три категорії:

Перша: надзвичайно небезпечні (промислові, артилерійські та інженерні боєприпаси, з'єднані з підривачами, заряди вибухової речовини з засобами підриву, саморобна вибухова речовина).

Друга: небезпечні (промислові вироби» що містять вибухову речовину зі слідами корозії, механічних ушкоджень, закопчень, які не містять засобів підриву).

Третя: обмежено небезпечні (промислові вироби, що містять бризантну вибухову речовину нормальної або зниженої потужності, метальну вибухову речовину, піротехнічні суміші при відсутності підривачів, засобів підриву).

Слід пам'ятати, що вибухові речовини взаємодіють з деякими металами та іншими речовинами і на границях контакту вибухових речовин та металів утворюють сполуки, які за своїми характеристиками можуть бути дуже чутливі до удару, нагріву, тертя, інших механічних і теплових впливів та викликати непередбачені вибухи. Одночасно існує вірогідність отруєння газами, які виділяються при взаємодії речовин і металів. Вибухові речовини при контакті з ними людини можуть викликати отруєння, гепатит, катаракту очей, дерматит, враження центральної нервової системи, виразки шлунку та набряк легенів. При досить сильному фізіологічному впливі вибухових речовин на організм людини можливі летальні випадки.

При виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмету

Необхідно:

Не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету, здійснити невідкладні заходи щодо організації особистої безпеки та оточуючих (відійти на безпечну відстань, по можливості заборонити доступ іншим громадянам).

Терміново повідомити по телефону "102" про виявлений вибуховий пристрій чи підозрілий предмет (назвати своє прізвище, домашню адресу, телефон, точне місцезнаходження вибухового пристрою, його зовнішні ознаки) та місце, де ви чекатимете на прибуття працівників міліції.

Виключити можливість користування мобільним телефоном поблизу місця знаходження вибухового пристрою тому, що не виключена можливість його радіокерованості.

Демаскуючі ознаки вибухонебезпечних предметів, які можливо виявити при огляді житла, офісів та інших будівель.

При наближенні до місць звичайного проведення часу (квартира, будинок, офіс, кафе та ін.) необхідно звертати увагу на предмети обстановки та наявність:

Свіжих слідів скопаного грунту, опалого листя, штукатурки.

Розкиданих предметів побутового вжитку (пакетів, коробок, сумок, валіз тощо).

Металевих, скляних банок з під напоїв, продуктів, фарби.

Предметів, з характерним звуком роботи годинникового механізму, індикаторними лампочками, вимикачами, дротом.

Не допускати з боку сторонніх осіб спроб несанкціонованого вручення будь-яких предметів (квітів, кореспонденції тощо).

Заходи безпеки при вході до приміщення:

Провести огляд площадок і східців з метою можливої наявності вибухових пристроїв чи підозрілих предметів.

Звернути увагу на зміну зовнішнього вигляду вхідних дверей, дверної коробки та замків

свіжопофарбовані та свіжовідштукатурені місця на стінах.

Перевірити візуально стан предметів та їх присутність на звичайних місцях.

Двері відкривати повільно, перевіряючи можливість додаткового навантаження, при підозрі її наявності відійти від них на безпечну відстань (не менше 50 метрів).

Заходи безпеки при виході з приміщення:

Впевнитись у тому, що на сходинкових площадках відсутні сторонні предмети, спроможні створювати загрозу життю та здоров’ю.

При спрацюванні дверного дзвоника і відсутності особи, що дзвонила, зателефонувати сусідам або знайомим з проханням перевірки ними зовнішнім оглядом вхідних дверей, сходових площадок на наявність там сторонніх предметів.

Відчиняючи двері на себе, знаходитися за ними, і страхувати їх відхилення ланцюжком. При відчутті збільшення зусилля та наявності будь-яких звуків, терміново закрити двері та відійти від них.

Заходи безпеки при огляду автомобіля:

При огляді автомобіля звертати увагу на наявність:

Ознак силового входу електродроту в салон навколо дверей, вікон, багажника, люків, капоту, кришки бензобаку автомобіля.

Шматків шпагату, дроту і т.п. на поверхні автомобіля.

Слідів взуття, заглиблень у землі, залишених підйомним механізмом.

Грудок землі на поверхні, можливо викинутих з під автомобіля.

Дротів і пристроїв, прикріплених до кузова, двигуна, вентилятора.

Сторонніх предметів у вихлопній трубі, горловині бензобаку, під бампером, крилами, карданним валом, двигуном, бензобаком, колесами, в салоні автомобіля на сидіннях, позаду заднього сидіння, під килимками.

Підозрілих шматків дроту чи зажимів, розміщених навколо акумулятора, електричних вимикачів на обладнанні, кондиціонері, очищувачі вітрового скла, та інших агрегатів.

Під час посадки (висадки) з автомобіля звертати особливу увагу на зміну обстановки біля транспортного засобу, і в першу чергу на каналізаційні люки, відливні труби, урни, а також на предмети, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (пакунки, сумки тощо).

При підозрі щодо проникнення в салон автомобіля та виявлення там сторонніх предметів та пристроїв, не сідати в автомобіль та самостійно не старайтесь запускати двигун. Підозрілі предмети з місця не зрушувати, відійти на безпечну відстань (не менше 100 метрів) та сповісти про це міліцію.

Заходи безпеки під час слідування залізничним, водним та іншим транспортом.

Для забезпечення особистої безпеки необхідно уважно оглянути салон, купе, каюту, інші місця тимчасового перебування з метою виявлення можливих вибухових пристроїв, а також предметів, що викликають підозру на наявність вибухових речовин (залишені пакунки, сумки, валізи тощо).

Заходи безпеки при отриманні поштових надходжень чи особистих вручень пакетів, бандеролей.

Необхідно звернути увагу на:

Помітки "відкрити тільки особисто", "особисто в руки", тощо.

Надмірну поштову оплату.

Ретельну упаковку кореспонденції.

Пакунок, що перев'язаний значною* кількістю клейкої стрічки, шпагату тощо.

Нерівномірно або несиметрично розміщені там вкладення.

Еластичність упаковки, схожу на гуму, або навпаки незвичну громіздкість та жорсткість.

Надмірну вагу листа та іншої кореспонденції.

Незвичний запах або такий, що нагадує гуталін.

Наполегливі спроби посильного вручити передачу, кореспонденцію, посилку, букет квітів та інше особисто в руки.

 

Під час виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

нагрівати вибухонебезпечні об'єкти або окремі

його елементи;

механічний вплив (удари, струшування);

вибивання, сколювання, виплавляння вибухових речовин:

демонтаж засобів підриву;

будь-які дії з саморобними вибуховими

пристроями;

допуск без дозволу спеціалістів - вибухотехніків у

зону підвищеної небезпеки сторонніх осіб, у тому числі начальників та керівників.

Безпечна відстань від вибухонебезпечних або підозрілих предметів на відкритій місцевості повинна бути не менше 100 м, у будинку - не менше 50 м.

Необхідно нагадати, що своєчасне повідомлення органів внутрішніх справ про всі факти правопорушень або злочинного задуму, а також підозрілі дії невідомих осіб підвищують ефективність роботи органів правопорядку в боротьбі зі злочинністю і особистої безпеки громадян.

Усі рекомендації з боку спеціалістів - вибухотехніків про необхідність дотримання тих чи інших заходів при поводженні з вибухонебезпечними об'єктами є пріоритетними для всіх працівників міліції та громадян

Контактні телефони:

І. Чергова частина УМВС

України в Черкаській області:

102; 37-20-80; 393-316

2. Вибухотехнічна служба УМВС - 393-286

УМВС України в Черкаській області
черкаси черкассы умвс взрыв вибух теракт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
У зв'язку із переміщенням активного циклону очікуються опади у вигляді дощу та мокрого снігу. Протягом усього дня 23 літого у Черкасах буде триматися хмарна погода. Вранці розпочнеться дощ зі снігом, який незабаром припиниться. Ввечері очікується дощ. В Україні 23 лютого посилення вітру до 15-22 м/с. Вночі 24 лютого у західних, вдень у південно-східних областях місцями значні опади. Місцями, крім північно-східної частини, сильний вітер 25-28 м/с, повідомил...
Кримінал
Старовинні предмети можуть мати історичну та культурну цінність, походження виявлених речей чоловік пояснити відмовився. В рамках проведення заходів з розкриття кримінального правопорушення вчиненого на території Уманського району, поліцейські виявили чоловіка, який зберігав у власному автомобілі старовинні предмети, що можуть мати історичну та культурну цінність. Звідки у чоловіка вказані предмети, він пояснити відмовився, повідомили в ГУ НП у Черкаській...
Політика
Депутати міської ради проголосували за звернення до Президента України щодо недопущення вільного обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомили в мерії. «Вважаємо, що відкриття ринку землі, особливо зважаючи на воєнний конфлікт на Сході України, нині неможливо. До моменту призупинення дії мораторію на продаж землі необхідно організувати широке публічне обговорення покрокового запровадження прозорого і цивільного обігу земель та ініціюва...
Суспільство
Ясну погоду без опадів прогнозують синоптики у Черкасах 21 лютого. З ранку та до самого вечора небо буде ясним. Вночі 0... -1, вдень +3. Вітер - 1-2 м/с, ймовірність опадів — 2 %, інформує sinoptik.ua Народний прогноз погоди: 21 лютого відзначається день пам’яті пророка Захарії Серповидця, великомученика Теодора (Феодора) Стратилата. Якщо вночі прогриміло, можна було розраховувати на багатий урожай, великий приплід у тварин та часті дощі влітку. Наші пращу...
Суспільство
Небесну сотню та всіх загиблих бійців вшанували сьогодні в Черкасах. Громада разом із представниками обласної влади, міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком вклонилися пам’яті тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє в Україні, біля меморіального знаку «Борцям за волю України». Далі поклали квіти до стели зі світлинами полеглих героїв, повідомили в мерії. Вшанування продовжилося поминальним молебнем у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. З...
Суспільство
Проєкт під назвою «Ліки для черкащан» планує запустити Черкаська міська влада спільно з компанією ЕМСІМЕД та сервісом Liky.24. Сервіс має на меті надання можливості придбання ліків онлайн за доступними цінами, повідомили в мерії. В основі проекту – мобільний сервіс «Мій Медкабінет», котрим вже понад 2,5 роки успішно користуються містяни. Сервіс створювався для дистанційного запису на прийом до лікаря й швидкого доступу до медичної інформації для пацієнтів....
Кримінал
Двоє раніше судимих жителів міста Черкаси викрали з приміщення одного із магазинів Золотоноші гроші та ноутбук. Повідомлення про крадіжку надійшло до поліції з місцевого магазину. На вказану адресу виїхала слідчо-оперативна група. Поліцейські провели огляд місця події та вилучили ряд речових доказів. Вони встановили осіб, які вчинили крадіжку з магазину. При собі чоловіки мали речі, які були викрадені з магазину, повідомили в ГУ НП у Черкаській області. Ре...
Суспільство
20 лютого з 9.00 до 16.00 на відрізку вулиці Одеської — між Байди Вишневецького та в’їздом до автомобільного кооперативу «Знамя» — обмежать рух транспорту. Рішення про це ухвалили на засіданні виконавчого комітету. В цей період на вулиці триватимуть роботи з видалення аварійних дерев. Читайте також: Черкаських роботодавців закликали оформити трудові відносини з працівниками.
Новини компаній
Up-brella – це унікальна парасолька зворотнього складання. Вона дивує своєю елегантністю і зручністю. Тішить своєю надійністю і численними перевагами. Це парасолька, яку захоче кожен! Переваг досить багато. Основні з них: ·Це зворотня парасолька. Вона складається мокрою зовнішньою стороною усередину. Ніколи не намочить Ваш одяг, підлогу, меблі, документи. ·Зручна ручка дозволяє зовсім не тримати парасольку. Вона триматиметься сама. В цей час Ви можете в од...