• Головна
  • У Черкасах, щоб забрати гроші з банку, містяни займають черги з ночі
08:12, 26 лютого 2015 р.

У Черкасах, щоб забрати гроші з банку, містяни займають черги з ночі

На Черкащині стрімко збільшується кількість неліквідних банків. Одні фінустанови банкрутують і закриваються. Інші – обмежують видачу готівки і в часі, і в розмірі. Так, до одного з банків містяни стають у черги з другої ночі. Сюжет Юлії Доброскок.

 Один для одного вони вже стали тут, як рідні. На всіх мають спільну біду – не можуть забрати свої гроші з банку. Віталій Петрович сюди приходить вже в тридцятий раз. У чоловіка тут депозит. Поклав, каже небагато, а клопоту – хоч відбавляй. За своїми кревними стоїть ще з ночі.

Віталій Петрович, житель м. Черкаси: "Сьогодні із 6:30 ранку. Приходив і о 4-ій. І вже була черга. У дві години ночі займають".

А ось цей чоловік прийшов до фінустанови не за вкладами. Забрати хоче зароблене роками.

Володимир Гусинський, житель м. Черкаси: "Це моя пенсія. Сюди перераховують, а я забрати не можу…"

По 300 гривень в одні руки. Й ті – всього двічі на тиждень. Так тут розраховуються зі своїми клієнтами. А вони щоразу вистоюють довжелезні черги. У ній бува до півтисячі людей. Пан Володимир отримав кошти та вже прямує додому.

Володимир Петрович, житель м. Черкаси: "Як доженуть, то ще дадуть…"

Чоловік підрахував: якщо щодня оббиватиме пороги банку – свої гроші забере аж через 8 років.

Володимир Петрович, житель м. Черкаси: "Як до себе вдома вже ходжу…"

Панічні настрої містян зрозумілі нацбанківцям. Адже, кажуть, гривня знецінюється, а неліквідних банків на Черкащині більшає. Фахівці підрахували: через нестабільну фінансову ситуацію щонайменше п’ята частина коштів банківської системи області опинилися на руках у вкладників.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: "Тут не можна звинувачувати людей, що вони забирають кошти, купують валюту. Бо головне для людей – це впевненість у майбутньому. А ми не знаємо сьогодні, що буде до кінця дня".

На Черкащині нині функціонують лише 48 банків, а не 64, як було торік. Розповідає головний банкір області. І, що ближчим часом не "посипиться" їх ще більше, гарантувати не може ніхто. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #черги в банках
Оголошення
live comments feed...