• Головна
  • Залізничники Львівської магістралі встановили пам’ятну дошку на честь свого колеги Богдана Ільківа, який загинув на Майдані
12:25, 25 лютого 2015 р.

Залізничники Львівської магістралі встановили пам’ятну дошку на честь свого колеги Богдана Ільківа, який загинув на Майдані

Пам’ятну дошку на річницю революції гідності відкрили львівські залізничники, аби вшанувати пам’ять свого колеги – старшого машиніста Стрийської дистанції електропостачання 52-річного Богдана Ільківа, який загинув на Майдані.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, 21 листопада 2014 р. Богдану Ільківу було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно). Аби вшанувати пам'ять свого колеги і земляка, працівники Стрийської дистанції електропостачання встановили на будівлі району контактної мережі Щирець гранітний барельєф із зображенням залізничника. Також Щирецькій загальноосвітній школі № 1 присвоєно ім’я Героя України Богдана Ільківа.

Cкільки залізничників перебувало в ті дні у центрі столиці, не знає ніхто. Достеменно відомо, що у сотні людей, котрі віддали за свободу своє життя, були колійник, енергетик та черговий по вокзалу – працівники Південно-Західної, Південної та Львівської магістралей.

Леонід Полянський, працівник Київської дистанції колії Південно-Західної залізниці, не лише регулярно ходив на Майдан, а й був одним із активістів Самооборони. Там 38-річний Леонід отримав вогнепальне поранення. Героя поховали на римо-католицькому цвинтарі у Жмеринці.

Влад Зубенко — після закінчення з червоним дипломом факультету управління процесами перевезень Харківської академії залізничного транспорту, працював на станції Харків-Левада. Про те, що Влад відправився на Майдан, на роботі довідалися лише після 20 лютого, коли поширилася звістка про його поранення. Вісім днів лікарі боролися за життя хлопця. Але медицина була безсила. Владу назавжди лишилося 22 роки... Про це пише газета «Магістраль».

Джерело: ПРЕС-ЦЕНТР УКРЗАЛІЗНИЦІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #майдан #Богдан Ільків #укрзалізниця #пам’ятна дошка
Оголошення
live comments feed...