• Головна
  • Державтоінспекція Черкащини нагадує водіям про застосування Європротоколу
14:28, 23 лютого 2015 р.

Державтоінспекція Черкащини нагадує водіям про застосування Європротоколу

Не зважаючи на зручність застосування, спрощеного механізму оформлення дорожньо-транспортних пригод шляхом складання Європротоколу залишається недостатньо популярним серед населення.

Чимало запитань надходить від водіїв що стосується процедури оформлення Європротоколу. Враховуючи різні деталі при виникненні ДТП у тому числі і виняткових ситуацій ця тема досить актуальна і вимагає додаткового інформування.

Тому Державтоінспекція Черкаської області нагадує водіям за яких умов учасники ДТП можуть скористатися Європротоколом на місці аварії.

Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.
Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви. При отриманні даного бланка водій дізнається у страховика про порядковість дій у разі вчинення ДТП та порядку оформлення протоколу порядок заповнення
Обставини за яких, водії можуть оформити «Повідомлення про ДТП». Це:
- відсутність травмованих (загиблих) людей в результаті ДТП;
- водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП;
- відсутність у водіїв ознак алкогольного чи наркотичного сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
-наявність у водіїв ТЗ чинних полісів обов`язкового страхування, цивільно-правової відповідальності;
- розмір шкоди, завданої майну потерпілих, не перевищує 25 тисяч гривень.

У випадку невиконання хоча б однієї з цих обов`язкових для європротоколу умов, на місце ДТП необхідно викликати працівників ДАІ.
Документи повинні заповнюватися та підписуватися водіями — учасниками ДТП. При складанні «Повідомлення про ДТП» повинен використовуватись лише один бланк «Повідомлення», який заповнюється чітко, розбірливо від руки, кульковою ручкою, бажано друкованими буквами. Виправлення категорично заборонені. Якщо бланк зіпсований помилками або виправленнями, замість нього використовується та заповнюється інший.
Якщо в ДТП брали участь більше двох транспортних засобів, тоді по кожному зіткненню повинно бути складені окремі «Повідомлення».
Перед тим як заповнювати бланк європротоколу, також бажано зфотографувати місце події і транспортні засоби учасників ДТП. Фотографії знадобляться страховій компанії куди ви передасте заповнений бланк європротоколу.
Після того, як кожен водій транспортного засобу заповнив та підписав бланк європротоколу, він залишає в себе одну його частину і не пізніше 3-х робочих днів з моменту настання ДТП кожна зі сторін звертається до свого страховика зі своєю частиною документа. А страховики в свою чергу протягом 10 днів мають оглянути пошкоджені транспортні засоби і виконати всі необхідні процедури по даному страховому випадку.
Потерпілим, або іншою особою, яка має право на отримання страхового відшкодування, не пізніше 30 днів з моменту подання європротоколу повинна бути подана заява про виплату страхового відшкодування. Виплата буде здійснена протягом 15 днів (при наявності необхідних документів), але не пізніше ніж через 90 днів з моменту отримання заяви про страхове відшкодування.

Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Основна сторона бланку (для заповнення) Європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #даі
Оголошення
live comments feed...