Важливою у розробці Стратегії Черкащини є участь громадськості, – Юрій Ткаченко

На цьому наголосив голова черкаської ОДА Юрій Ткаченко під час презентації Стратегії розвитку області-2020.

– Важливо, що отримає кожен черкащанин у результаті впровадження плану Стратегії, наскільки покращиться його життя, – говорить Юрій Ткаченко. – Сьогодні ми презентуємо документ, який стане основою для діяльності влади.

Під час виступу голова зупинився на чотирьох стратегічних напрямках розвитку Черкащини. Одним із них є підвищення конкурентоспроможності регіону. Він зазначив, що у перспективі область стане цікавою для інвестора та матиме попит на зовнішніх ринках.

– Поряд із традиційними галузями розвиваються нові – високотехнологічні. Маємо значний відтворювальний ресурс для розвитку альтернативної енергетики. Зокрема, працюємо над проектом, який вирішить одночасно два питання - виведення енергетичних сільськогосподарських культур для заміщення традиційних джерел енергії та розвиток сільської території. Вже розпочато роботу щодо розробки генеральних планів населених пунктів, зонування територій. Потенційні інвестори мають розуміти бізнес-можливості кожної території, - наголосив обласний очільник.

Ще одним стратегічним напрямком, за словами Юрія Ткаченка, є розвиток сільських територій, що має на меті запровадження кооперативів на селі. Два інших напрямки – розвиток людського капіталу та екологічна безпека і збереження довкілля.

Сформуємо конкретний план дій, зазначив голова, до якого увійдуть першочергові завдання проекту – спочатку на 2015-17 роки. Для цього він закликав усіх небайдужих приєднатися до роботи. Водночас очільник Черкащини повідомив, що всі обласні програми корегуватимуться і детально розглядатимуться – на відповідність завданням стратегії.

Більш детально щодо процесу упровадження проектів Стратегії, зокрема про принципи їхнього фінансування, розповів консультант проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Василь Кошевський.

У засіданні робочої групи адміністрації щодо розробки Стратегії брали участь голова обласної ради Валентина Коваленко, міський голова Сергій Одарич, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств, представники громадських організацій, жителі міста й області. У ході роботи всі бажаючі висловлювали своє бачення та ділились пропозиціями з приводу реалізації програми.

На найближчій сесії обласної ради проект Стратегії винесуть на розгляд депутатів. 

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
черкаси черкассы ткаченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии