• Головна
  • Про новий 5%-ий акцизний податок необхідно прозвітуватись до 20 лютого цього року
13:28, 19 лютого 2015 р.

Про новий 5%-ий акцизний податок необхідно прозвітуватись до 20 лютого цього року

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників, що з 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо - передає Офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету міста Черкаси.

Акцизний податок за ставкою 5 відсотків сплачується, починаючи з 1 січня 2015 року, незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, оскільки Податковим кодексом передбачено єдину ставку (5%).

“Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Тобто, кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно - територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів”, - повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Міщенко.

Перше подання декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року. 
Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.
Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

Податок сплачується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. 
 
Вказані новації внесені до Податкового кодексу України Законом України № 71-VIII від 28.12.2014р.  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #налоги #податки
Оголошення
live comments feed...