Кабмін пікетували пацієнти, яким загрожує смерть без очищення крові
На пікеті був присутній репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.
За словами мітингувальників, держава припинила виплачувати приватним клінікам відшкодування за проведення процедури позаниркового очищення крові – гемодіалізу. Зокрема, діалізні центри в Черкасах та Чернігові через борги держбюджету з наступного відмовлятимуть пацієнтам у цій вартісній процедурі.
«Уже п’ять років ми не можемо домогтися нормального фінансування цієї програми. Якась дещиця коштів виділяється для державних лікарень, які проводять цю процедуру, але якщо хворий проходить діаліз в приватній установі, то держава майже нічого не відшкодовує. В держлікарнях завжди черги, тож якщо приватні клініки нам відмовлятимуть, ми просто помремо без очищення крові», -- бідкалася учасниця пікету Катерина Лемещук з Черкас.
За словами організаторів пікету, в Україні нараз не існує єдиного реєстру хворих, які потребують гемодіалізу, саме тому виникають труднощі з фінансуванням. Окрім того, держава неохоче повертає гроші приватним клінікам, хоча якість послуги в них набагато вища.
«Ми ходимо у Чернігові до всесвітньо відомої клініки з високою якістю обслуговування. На діалізі там людина може прожити 30-35 років, а в державній лікарні – лише 10 років. Тому ми хочемо, щоб нас почули і виділили кошти на життєво необхідну процедуру», -- повідомив співорганізатор акції Олег З Чернігова.
До мітингувальників підійшов народний депутат Олег Ляшко і вислухав їхні вимоги. Хворі передали йому звернення, адресоване міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі, яке народний обранець пообіцяв передати особисто.
«Я знаю, що у запропонованих змінах до державного бюджету пропонується виділити 400 мільйонів гривень для хворих, які потребують гемодіалізу. Щодо ситуації навколо німецької клініки, якій не відшкодовують витрачені кошти, то я звернусь до міністра з проханням розібратись», -- запевнив Олег Ляшко.