• Головна
  • У Черкаському районі 12 захисних споруд
11:06, 11 лютого 2015 р.

У Черкаському районі 12 захисних споруд

Готовність Черкаського району до надзвичайних ситуацій перевірять на тижні.
Перевірятимуть захисні споруди, системи оповіщення і відпрацювання дій усіх служб під час надзвичайних ситуацій. При цьому рейди будуть раптовими, без попередження.

Про це «Нова Доба» дізналася в Черкаській РДА.

– Відпрацювати мобілізаційні плани забезпечення матеріальними резервами та завершити інвентаризацію захисних споруд на випадок надзвичайної ситуації, – наголосив голова райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв на засіданні оперативної групи району для координації роботи безпеки громадян та захисту об’єктів інфраструктури.

– На території Черкаського району налічується 12 захисних споруд. Це протирадіаційні укриття та бомбосховища, які в основному будувались на підприємствах для укриття працюючих змін. На сьогодні вони перебувають у державній, комунальній та приватній власності, – повідомив начальник Черкаського районного управління ДСНС України в Черкаській області Ярослав Хряпак. – Найгірша ситуація з останніми. Утримання захисної споруди вимагає значних матеріальних коштів. Приватні власники, на жаль, виділяють мало коштів для належного утримання цих укриттів. на сьогодні немає важелів впливу на них. Фактично змусити тих, людей, які не виконують ці умови дуже важко в межах закону. Адже штрафи мінімальні.

Система оповіщення населення у разі надзвичайної ситуації, яка де-факто пов’язана із системою оповіщення міста Черкаси, також потребує удосконалення. Адже дротовим мовленням, через яке, в основному, і здійснюється оповіщення, охоплено невеликий відсоток території району. За словами представника Черкаської дирекції ВАТ «Укртелеком», зараз на рівні держави вивчають можливості альтернативних способів оповіщення.

Нагадаємо, з метою цивільного захисту населення у ході розширеної наради за участю сільських, селищного голів, командирів громадських формувань сільських рад із охорони громадського порядку, керівникам територіальних громад було рекомендовано розглянути питання встановлення відеоспостереження в населених пунктах району та придбання спецавтомобілів для посиленого патрулювання вулиць. Це все пов’язано з урядовим рішенням про запровадження стану підвищеної готовності по всій Україні.

По закінченню наради Костянтин Омаргалієв наголосив, що в області щодня засідає оперативний штаб, тож про результати щоденного моніторингу ситуації на території району відповідальні особи доповідають вищому керівництву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #захисні споруди
Оголошення
live comments feed...