• Головна
  • Черкаську облдержадміністрацію вразила “кадрова шизофренія”
13:17, 10 лютого 2015 р.

Черкаську облдержадміністрацію вразила “кадрова шизофренія”

«І хто ці люди?» – можна було почути в коридорах Черкаської облдержадміністрації, коли чиновники побачили прізвища голів РДА, яких конвеєрно призначили минулого тижня. Як і колись у «темні недемократичні часи злочинного режиму Януковича», у багатьох районах прізвища новоспечених представників Президента також почули вперше, а в деяких – із великим здивуванням. Мовляв, невже Порошенко не знайшов нікого кращого?

З легким шоком, скажімо, у Чорнобаївському районі читали розпорядження про призначення Сергія Джоболди. Це якщо висловитись м’яко. Адже на Чорнобаївщині ще не забули кілька гучних скандалів, у яких фігурувало це прізвище. Пан Джоболда тут певний час очолював районний відділ освіти, відзначившись тим, що СБУ у 2010 році склало на нього адмінпротокол про корупційне правопорушення, а суд оштрафував. Цитуємо судову постанову: «8 квітня 2010 року Джоболда С.М. … підписав платіжне доручення № 225 без підтверджуючих документів на закупівлю товарів, у результаті чого відділом освіти Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області було безпідставно перераховано кошти на загальну суму 7157,50 грн. в якості оплати фізичній особі К.Л. за постачання продуктів харчування, чим останній було надано незаконні переваги. Таким чином, в діях Джоболди С.М. вбачаються ознаки діянь, пов’язаних з корупцією, передбачених ст. 5 ч. 3 п. «г» Закону України «Про боротьбу з корупцією». Свою вину Сергій Миколайович визнав повністю, йому було призначено адміністративне стягнення.

У 2013 році гримнула наступна кримінальна справа – в очолюваному Джоболдою відділі розікрали півмільйона бюджетних гривень. Можливо, через те, що вказаний посадовець мав у правоохоронних органах високого заступника, можливо, із якихось інших причин, але освітянин відбувся легким переляком. Втім, із посади його таки пішли. І з того часу про нього в районі ніхто нічого не чув, аж до нинішнього «тріумфального» повернення на білому коні «нової демократичної влади». Кілька останніх років він «переховувався» від гріха подалі у Черкаському міському відділі освіти…

Не маємо сумніву, що пан Джоболда успішно пройшов спецперевірку під патронам зацікавлених високопосадовців. Попри те, що мав би числитись у реєстрі корупціонерів. І ніяка люстрація його не злякає. Має на те свої причини. Оскільки людей із подібним «героїчним» минулим на такі посади просто так не призначають. А потім, думається, в районі вибухне ще не один скандал із перерозподілом землі, освоєнням бюджетних коштів чи конфліктами із місцевими громадами…

Найбільш красномовним підтвердженням наших прогнозів можна вважати показове звільнення голови Тальнівської райдержадміністрації Юрія Нечая. Його прибрали із посади через «корупцію» – він не вийшов із співзасновництва підприємства, коли оформлявся на державну службу. Зазвичай, такі «порушення» усуваються в процесі проходження спецперевірки. Не побачити їх відповідні комісії просто не можуть.

Лише тоді, коли це комусь для чогось треба. У випадку із Нечаєм це було зроблено для того, щоб «взяти на гачок» майданівського кадра, пролобійованого Народною радою. Згодом Нечаю впливові дядьки з Черкас намагались нав’язувати «правильні» рішення, шантажуючи «корупційним скандалом». Той не вівся. Як результат, у вересні минулого року суд оштрафував голову РДА через складений корупційний протокол. На «впертість» посадовця це подіяло мало. І ось – гучне звільнення. Трохи не в один день із призначенням Джоболди. Можете собі лише уявити, які великі сподівання хтось покладає на останнього, бо «корупційний гачок» Нечая порівняно із Джоболдиним – стібок гнилою ниткою…

Цікаво, що одразу після призначення голови Чорнобаївського району працівник КРУ, перевірка якого накопала факти на корупційний протокол проти Джоболди у 2010 році, анонімно зізнався журналістам, що справа нібито була замовною. Думаємо, що завтра «явку з повинною» має написати суддя, який виносив рішення…

У сусідньому із Чорнобаївським Золотоніському районі прізвище Олександра Лісового, якого призначили головою РДА разом із Джоболдою, чула обмежена кількість людей. Під час виборчої кампанії він був довіреною особою кандидата від Блоку Петра Порошенка, зятя «батьківщинівця» Сергія Соболєва Владислава Голуба. Про Лісового було відомо лише те, що він афганець із Черкас. На кількох зустрічах народного депутата Леоніда Даценка, який звітував перед своїми виборцями, пан Лісовий намагався влаштувати сварки або бійки. Голуб дуже боявся Даценка, який би і переміг на окрузі, якби кампанія була більш-менш чесною. Тому поведінка «соратників» висуванця Порошенка була цілком прогнозованою, на фоні масованої брехні проти конкурента та реєстрації його клонів.

У Золотоніській райдержадміністрації клерки познайомились із Лісовим пару місяців тому, коли він приїхав їх «строїть», як майбутній керівник району. Тоді неадекватному гостю показали на двері. Тепер він має шанс «помститись кривдникам». Не маємо сумніву, що так і буде, бо новий голова підозрює багатьох золотоніських керманичів у «злочинних» зв’язках із Даценком.

Навіщо такій людині довірили район, довго думати не доводиться. Маємо інформацію, що чоловікові в облдержадміністрації поставили чітке завдання – зачистити Золотоніщину від «команди Даценка», яка здатна перемагати і олігархів, і адмінресурс.

Подібні «команди Даценків», щоб всі розуміли, сьогодні є практично у всіх районах. Не в буквальному розумінні: як і при Януковичі нинішня влада боїться людей Майдану, Народні ради, активних громадян, які не згодні мовчати, якщо бачать несправедливість. Саме на таких людей у своємуокрузі опирався Леонід Даценко. Саме такі люди скинули Януковичів – Тулубів, і можуть знову поставити владу на місце. Вони пригальмували будівництво екологічно-небезпечноїГАЕС у Каневі, перекривали дороги у Христинівці, коли олігархи не розраховувались заземельні паї, бунтували в Тальному, коли ділки намагались вкрасти у людей землі іставки. Тому їх спробують «нейтралізувати». Навіщо, спитаєте ви? Щоб не пхали носа унечисті справи, які зараз із новою силою закручуються в області.

У Золотоніському районі, наприклад, представники так званого «сімейного бізнесу черкаського губернатора Юрія Ткаченка», намагаються розширити свої землеволодіння та розбудувати таку собі бізнес-імперійку. ЇЇ щупальця мають проникнути у всі райони області, прикриваючись інвестиційними та іншими нібито державними проектами. У Чорнобаївському районі така  спроба кілька місяців тому закінчилась нічною стріляниною. У місцевого земельного олігарха, що обробляє кілька тисяч гектарів, відбирали урожай. Тоді на полі з автоматами засвітилися люди із загону «великого бійця АТО», якого Ткаченко намагався згодом пропхнути у крісло керівника одного із районів області. До речі, призначення «смотрящим» на Золотоніщині нікому не відомого в районі пана Лісового також із цієї ж опери…

Однак бізнесапетити вказаного клану сьогодні сягають набагато далі. Особливий смак до «збиральництва» у нього розвинувся тоді, коли за часів Ющенка пан Ткаченко очолював обласну Державну податкову інспекцію. Тоді по ДПА ходили мішки грошей, а «рідні» і «двоюрідні» підприємства були в особливій пошані. Їм надавались усілякі пільги, відшкодовувалось ПДВ у фантастичних розмірах…

При Тулубі стрімкий злет «помаранчевих» дячів пригальмувався, довелося навіть поділитись із «донецькими». Цікаво, що після перемоги Революції Гідності, це було використано як гоніння і заледве не репресії проти «бізнес-підпільників». Тепер, вони так думають, при владі знову «свої», а отже треба швидко надолужувати втрачені вигоди. Не зважаючи на війну, на зубожіння людей, на озлоблені настрої.

А ще ж є «Наша ряба», бізнес «великих черкаських нардепів»… Усі вони прагнуть «спокою» і «контролю». Тому «дивні» призначення невідворотні. Хоча дивними останні призначення голів РДА, наприклад, у Жашківському чи Корсуь-Шевченківському районах  можуть назвати лише зовсім наївні. Адже всій Черкащині відомо, що це – центри округів і бізнес-вотчин нардепів, колишніх регіоналів Ничипоренка і Бобова.

У програмі дій обласної влади, яка має гарну назву «Від Революції Гідності – до гідного життя», у перших головних завданнях зазначено: «Люструємо – очищуємо Черкащину від прислужників режиму Януковича-Тулуба. Формуємо владу через думку громади». А далі ще потужніше: «Працюємо чесно, прозоро, під контролем громади… Разом з громадою подолаємо корупцію». На камери пан очільник ОДА продовжує натхненно повторювати ці тези, додаючи нові «завдання» по спільній допомозі армії, реформуванню правоохоронних органів, судів. Так що процес «очищення» лише набирає обертів. Рівень лукавства зашкалює. Перепризначені тулубівські радники продовжують радити, жадоба до збагачення продовжує зводити з розуму слабких. Все за старим «шизофренічним» сценарієм Януковича – Тулуба. Тож дарма в ОДА зняли портрет Сергія Борисовича: він би хоч трохи нагадував, куди веде подібний «героїчний» шлях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащина #призначення
Оголошення
live comments feed...