• Головна
  • Канівські депутати вимагають зупинити дію антисоціального бюджету
12:12, 4 лютого 2015 р.

Канівські депутати вимагають зупинити дію антисоціального бюджету

Десятеро депутатів Канівської міської ради не задоволені принципом формування державного бюджету. Вони звернулися до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та народних депутатів з вимогою "заробляти" не лише на пересічних громадянах, пише "Дзвін".

Канівські депутати наголошують, що реформи потрібні, але вони мають передбачати жорстку фінансову дисципліну, яка стосуватиметься усіх.

 "Бюджетом скасованні більшість пільг для найбільш незахищених верств населення. Порушується принцип справедливості та зрозумілості податків. Почніть непопулярні реформи з багатих, з олігархату, який повинен внести основну частину до бюджету. Лише кілька цифр – підвищення ставок для великого бізнесу на користування надрами (на 15-25 %) дало б в бюджет додаткових 7 млрд, приватизаційна дооцінка підприємств (до 30 %), які задешево приватизували Ахметов, Новінський, Суркіс, Фірташ у 2010-2014рр, дало б в бюджет додаткових 15 млрд грн, скасування особливих умов оподаткування для гірничо-збагачувальних комбінатів (власність Фірташа, Курченка, Бойка, Пінчука) додало б в бюджет 80 млрд грн, зобов’язання всіх державних та казенних підприємств проводити відкриті тендери, заощадило б 50 млрд грн", – підраховують можливі надходження до Держбюджету канівчани.

Звертають увагу канівські обранці і на проблему децентралізації. На їхню думку, зміни, які внесенні Законом "Про бюджет України на 2015 рік" – це спроба створити протистояння в суспільстві та перенести негатив з Верховної Ради на місцеві.

Канівчани вважають, що додатковий податок на акцизні товари знову ляже на плечі простих громадян. Недоцільним депутати вражають і оподаткування житлової нерухомості.

"Натомість не оподатковуються промислові, сільськогосподарські об’єкти, автозаправні станції – власність великого бізнесу. Застосований принцип несправедливого підходу до оподаткування автомобілів як легкових, так і вантажних. А чому не оподатковуються яхти та літаки, якими володіють не бідні люди?" – йдеться у зверненні.

Лист підписали депутати Канівською міської ради: В. Л. Коржов, Л. В. Сандига, В. М. Чиж, О. А. Воюцька, О. М. Коляда, М. П. Лисенко, В. Я. Мартинович, Н. Г. Мельникова, О. С. Куценко, М. Г. Майстренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Канів #бюджет
Оголошення
live comments feed...