Після втрати сина на війні, уманчанин пішов у Нацгвардію (ФОТО)

21 грудня 2014 року у Шаринському НВК Уманської районної ради Черкаської області було відкрито меморіальну дошку пам’яті Рижака Володимира Юрійовича, випускника Шаринської школи, патріота України, бійця 6-го батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Шахтарськ», який загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

Указом президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 року «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Рижак Володимир нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

володимир рижак
володимир рижак

Після такої важкої втрати батько вирішив піти добровольцем на неоголошену війну. Як це зробити, підказали товариші Юрія. «Нашим солдатам я допомагаю з серпня цього року, займався волонтерською діяльністю, — розповідає Юрій Рижак, — возив, грузив, робив все, що необхідно, щоб завести необхідні речі та продукти в зону АТО. До цього працював водієм автобуса, тому і в батальйоні я на посаді водія».

Під час розмови Юрій Володимирович був небагатослівний, про себе розповідав неохоче. Єдине, все згадував свого сина Володимира, який мав художні та музичні здібності, його героїчні дії на Майдані. Саме там його побратими, колишні афганці, подарували йому мачете, так і прозвали Володимира «Мачете».

Фотографію сина Юрій Рижак береже в телефоні. На запитання, чому він вирішив стати солдатом резерву та поїхати на схід, відповів просто: «Не хочу, щоб інші сини гинули».

юрий рыжак2 юрий рыжак3
Про Головне
Черкаси батько фронт
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии