• Головна
  • У Черкасах влада вперше публічно обговорила обласний бюджет
10:00, 21 січня 2015 р.

У Черкасах влада вперше публічно обговорила обласний бюджет

Цьогоріч на Черкащині можновладці вперше питання обласного бюджету винесли на обговорення громади.

Голові Черкаської облради Валентині Коваленко,  голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку та керівникам різних департаментів необхідно було скласти тест перед громадcькістю,  почути абсолютно різні позиції, зауваження щодо бюджету, а вже потім виносити його на розгляд безпосередньо депутатам на сесії. “Нам важливо почути думки громади, яка за останній рік стали важливою та рушійною силою в Україні, зокрема на Черкащині. Ми, як влада, не можемо ухвалювати обласний бюджет, коли люди не мали б змоги висловитися”, – зазначила голова облради Валентина Коваленко. “Цьогоріч ми формуємо обласний бюджет в умовах нової законодавчої бази. Він є збалансованим і соціально орієнтованим. Видатки загального фонду попередньо заплановані в обсязі 1,3 млрд грн”, – наголосив на початку заходу очільник області Юрій Ткаченко.

У розробників бюджету громадські активісти переважно уточнювали видатки за окремими статтями. А також вносили свої пропозиції. Зокрема, щодо фінансування роботи громадських організацій, лікування хворих на ниркову недостатність, шляхи наповнення обласної скарбниці тощо Наприклад, директор “Туристично-інформаційного центру міста Канева” Яков Прогнімак обурився, що в бюджеті мали приділено питань туристичній діяльності, яка для Черкаської області останні роки начебто були у пріоритетах. “Я пропоную, щоб влада посприяла у створенні платного паркінгу у Каневі. Як раз біля визначних місць.  Такий підхід допоможе посприяти у надходження до міського бюджету. Всі  паркують свої машини, а ми з цього не маємо жодного зиску”, – запропонував Яків Прогнімак. Однак Юрій Ткаченко відразу поінформував, що  паркінг сьогодні точно не на часі. Жваве обговорення викликало питання підтримки громадських організацій, які займаються допомогою інвалідам і ветеранам. Громадська активістка Вікторія Феофілова переконана, що гроші зі бюджету мають виділятися не на підтримку статутної діяльності певних ГО, оскільки це крок до корупції. “Якщо фінансова підтримка і має здійснюватися, то виключно на конкретні послуги, які надає громадська організація.

Також має проводитися конкурс серед ГО, що можуть надавати послуги, які необхідні ветеранам чи інвалідам. Бо у нас кожного року фінансова підтримка надавалися лише одним організаціям”, – зазначила Вікторія Феофілова. Член виконавчого комітету Черкаської міськради Сергій Гончар обурився пунктом у бюджеті, який передбає, що для депутатів обласної ради передбачені кошти для фонду у розмірі 10 тисяч гривень, хоча депутати міськради від такого вже давно відмовилися. “А потім деякі депутати цей фонд будуть використовувати під час своєї передвиборчої кампанії, яка буде весною”, – зазначив Сергій Гончар. Валентина Коваленко цей крок пояснила тим, що до депутатів часто звертаються малозабезпечені верстви населення за допомогою і з цих коштів вони можуть її надавати. “Особливо зараз, у часи АТО люди звертаються за допомогою для операції і тому подібне. Тому депутатський фонд є виправданим”, – прокоментувала Валентина Коваленко. Загалом, перше громадське слухання бюджету Черкащини пройшло у досить динамічній формі. Свої пропозиції  громадські активісти й надалі можуть подавати, але вже у письмовій формі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #бюджет
Оголошення
live comments feed...