• Головна
  • “Серед грому і тиші”: екзистенційний Симоненко (ФОТО)
08:02, 9 січня 2015 р.

“Серед грому і тиші”: екзистенційний Симоненко (ФОТО)

Прем’єру вистави “Серед грому і тиші”, яка пройшла вчора на сцені Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру, присвятили поету й журналісту Василеві Симоненку. 8 січня йому би виповнилося 80 років.

Режисер вистави – Сергій Проскурня. Його Симоненко і простий, і величний водночас. Має свої “таргани в голові”, конфлікти й протиріччя. Ліричний герой Симоненка – екзистенційний, рефлексуючий, з несамовитим проникненням у суть речей, проблем, власної долі.

Основою вистави стали  хронологічно прописані біографічні факти про Василя Симоненка, свідчення його друзів і колег Віктора Онойка, Миколи Сніжка, Віри Оберемок, Петра Жука, а також Ганни Шквар.  Використано також матеріали з радянської періодики 1957, 1962 і 1963 років.

Тексти творів поета вплавлені у дію таким чином, що стає зрозуміло: вірші, оповідання, новели, фейлетони, п’єса – автобіографічні. Власне, сам формат вистави – це документальна історія. Фінальним акордом пролунала поезія у живому виконанні Василя Симоненка.

Образ Поета на сцені втілив Ярослав Литвин,  науковий співробітник Музею однієї книги “Кобзаря” Тараса Шевченка. В ролях – Лідія Попова, Олена Передрій, Павло Гончаров та низка талановитих акторів театру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...