• Головна
  • Сергій Одарич висловився проти скасування харчування дітей в школах та хворих в лікарнях
16:48, 6 січня 2015 р.

Сергій Одарич висловився проти скасування харчування дітей в школах та хворих в лікарнях

Сьогодні  міський голова Сергій Одарич спільно із заступниками та керівниками структурних підрозділів Черкаської міської ради ознайомились з концепцією реформування бюджетного і податкового законодавства. Зміни до законів нещодавно ухвалила Верховна Рада України.
Про це повідомили в прес-службі Черкаської  міської ради.

Аналізуючи затверджені зміни, директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила, що органи місцевого самоврядування великі сподівання покладали на ці реформи,  які  мали  б сприяти децентралізації влади.
 
– Натомість наші пропозиції  майже не були враховані при прийнятті змін до бюджетного та податкового законодавства. Зважаючи на те, що прийняті нововведення передбачають  чимало змін щодо джерел і обсягів  наповнення бюджетів, керівникам структурних підрозділів Черкаської міської ради слід надати пропозиції щодо приведення до відповідності  наші нормативно-правові документи. Крім того, в змінах до законодавства є нововведення щодо оптимізації витрат, за наслідками яких мають бути прийняті непопулярні рішення, – зауважила Наталія Володимирівна.
Приміром, повідомила, що на сьогодні доведені Урядом цифри на фінансування делегованих повноважень, як-то виплати зарплати бюджетникам, вже йдуть із значним дефіцитом. Зокрема, в межах освітянської та медичної субвенцій, працівникам галузі охорони здоров’я держава вже зараз не забезпечила два місячних фонди заробітної плати, освітянам – на рівні 0,6 місяці. Аналогічна ситуація й по іншим галузям.
Разом з тим, Наталія Джуган додала, що у 2015 році  запланована інфляція на рівні 13,1 відсотки, що відповідним чином відобразиться і на обсягах видатків.
 
Підсумовуючи почуте, міський голова Сергій Одарич звернувся до усіх керівників департаментів Черкаської міської ради з проханням раціонально підійти до своїх програм, залишивши найнеобхідніше.

Пролунали пропозиції від чиновників, присутніх на нараді, припинити фінансування з міського бюджету харчування хворих в лікарнях та дітей початкових класів у школах. Міський голова Сергій Одарич висловився категорично проти таких кроків. Він зазначив, що фінансування з бюджету харчування хворих і дітей 1-4 класів необхідно залишити.

Як компромісний варіант збереження харчування для всіх школярів початкових класів (а не лише для окремих груп пільгових категорій, як рекомендує Уряд) Сергій Олегович запропонував фінансувати учнівські обіди, як це робиться  у дитсадках. А саме, залучаючи поряд з бюджетними видатками частину грошей батьків, які, на думку Сергія Одарича, можуть самостійно об’єднуватись у батьківські комітети і спільно визначати, хто харчуватиме їх дітей, яким буде меню і т.д.

Опрацювати відповідні можливості  у найближчі дні  доручено департаменту освіти та гуманітарної політики.
 
Після отримання уточнених пропозицій від органів виконавчої влади та структурних підрозділів Черкаської міської ради  щодо надходжень та витрат, департаментом фінансової політики буде підготовлено проект бюджету міста на 2015 рік.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...