• Головна
  • В Українському домі виставлена колекція ікон Миколи Бабака
09:53, 12 жовтня 2009 р.

В Українському домі виставлена колекція ікон Миколи Бабака

В основі виставки– колекція черкаського художника Миколи Бабака.
У виставковому залі демонструвалися 120 ікон, зібраних та відреставрованих самим художником. За словами Миколи Бабака, його колекція налічує 500 народних ікон середньої Наддніпрянщини, зокрема Київщини, Черкащини, Полтавщини та Кіровоградщини, які він збирав упродовж 20 років. Це найбільша і чи не єдина в Україні колекція регіонального значення. Вона привернула увагу науковців – працівників Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології Академії Наук України.

Як повідомляють у прес-службі Черкаської ОДА, на виставці була презентована фундаментальна монографія, куди увійшли репродукції ікон з колекції Микола Бабака, та наукове дослідження, написане доктором мистецтвознавства Олександром Найденом на матеріалі колекції. Видано її було за підтримки голови облдержадміністрації та спонсорів.

Ми знаємо візантійську, російську ікону, українська ж іще недостатньо вивчена, – говорить Олександр Черевко. – На наших іконах нема золотого обрамлення, але в них є душа. Ніхто не знає авторів цих ікон – не заведено було тоді ставити на них свої підписи. Це твори безіменні, по-справжньому народні. З них дивляться на нас лики святих, написані з облич наших пращурів – простих селян з добрими помислами. Ці ікони – частина історії українського народу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...