• Головна
  • Черкаських лікарів лякає майбутня реформа медицини
15:19, 17 грудня 2014 р.

Черкаських лікарів лякає майбутня реформа медицини

Отримати результат від впровадження медичної реформи Україна зможе не раніше, ніж через 10 років. А поки що ж лікарі не надто розуміють суть самої реформи та те, як вона буде впроваджуватися на місцях.

Так вважають очільники черкаської міської та обласної медицини. Своїми думками вони поділилися вчора під час панельної дискусії, на якій обговорювали стратегію  медичної реформи.

–  Реформування потрібне, але основна рушійна сила реформи  – медики – не знають і не орієнтуються в тому, до якої остаточної точки повинні прийти, – зауважив керівник департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олег Найдан.

Він додав, що наразі лікарів лякає автономність закладів та ліцензування, що передбачено стратегією медичної реформи. Нагадаємо, що суттєві зміни в медицині обіцяє українцям Кабмін та новий міністр медицини Олександр Квіташвілі.

У Черкасах суть реформування пояснювали київські фахівці.

– Пацієнт отримає точно більше, ніж він має сьогодні. Нині пацієнти або не задоволені або дуже незадоволені якістю медицини.  Так 87 відсотків українців незадоволені медициною, 50 відсотків відмовилися відвідувати лікаря через необхідність платити за медичну допомогу. 40 відсотків витрат на охорону здоров’я сплачує зі своєї кишені пацієнт. Такого немає ніде в Європі, – розповів представник стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні, головний редактор журналу «PRO менеджмент в охороні здоров’я» Павло Ковтонюк.

Зміни передбачають автономність лікарень, які зможуть залучати кошти з різних джерел. Також медичні заклади стануть рівними в правах, оскільки матимуть оплату не за ліжко, як нині, а за послугу.

– Медичні установи самі визначатимуть, які лікарі їм потрібні, – наголосили київські фахівці – А в пацієнта буде можливість легально сплачувати за послуги.

Утім на місцях суть змін ще не надто розуміють.

– Медики не розуміють цієї ситуації, – говорить Олег Найдан. – Ми переходимо на медичну послугу, але де визначено юридично, що вона собою являє? Тому перед реформою потрібна широка роз’яснювальна робота, щоб і пересічний громадянин, і медик розумів, до чого ми маємо прийти. Також треба змінити саму систему підготовки лікарів. Коли переходимо до комерціалізації системи, то треба розуміти, що лікар, який гарно оперує, не готуватиме собі конкурентів, – зауважив Найдан.

На тому, що реформування, а особливо в сфері медицини, потребує широкого роз’яснення наголосив також і директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник.

– Я хочу вітати такі кроки руху вперед,  та результат ми побачимо у кращому разі через 10 років. Треба пояснити внизу, що нам робити наприклад із комунальними некомерційними підприємствами, в статусі  яких працює дві третини наших лікувальних закладів. Був час коли ми їх створили, а як нам тепер далі  з ними працювати, – зазначив Олег Стадник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...