• Головна
  • «Ми не ділимо на «своїх» і «чужих» – допомагаємо всім», - волонтерка черкаської Самооборони
13:10, 3 грудня 2014 р.

«Ми не ділимо на «своїх» і «чужих» – допомагаємо всім», - волонтерка черкаської Самооборони

Щодня на Схід їдуть машини із тоннами всього необхідного для бійців. Чи не цілодобову роботу здійснюють волонтери-самооборонівці вже котрий місяць поспіль. Про те, як вдалося налагодити передачу гуманітарки, спілкуємося із координатором зі збору допомоги на Схід Громадської організації “Самооборона Майдану Черкаської області” Альоною Каїрцевою.

– Чим зараз допомагає штаб «Самооборони Майдану Черкаської області» бійцям, які перебувають в зоні АТО? Наскільки досі є гострою потреба в бронежилетах, касах, продуктах харчування?

– На сьогодні потреба в бронежилетах мінімальна, оскільки четверта хвиля мобілізації ще не оголошена, а третю – забезпечили. В основному зараз відвозимо теплий одяг і спецобладнання. Це – полум’ягасники на автомати, бо як виявилося, в половини вони є, а в половини немає, це глушники на автомати, це прилади нічного бачення, коліматорні приціли. Передати ці речі – це дуже великий обсяг роботи, крім того, все дорого коштує.

– Де берете такі кошти?

– Збираємо у скриньки, гроші приносять люди, які справді бачать, що і як ми робимо, вони приносять, довіряючи нам, адже вони знають, що принесли гроші, а ми показали, що і де ми купили…

– На вході я зустріла бабусю, яка принесла суничне варення в баночках. Яка взагалі потреба бійців у продуктах харчування?

– Чесно кажучи, ми просимо людей не нести продукти у скляних банках, бо їх дуже важко транспортувати, якщо банки об’ємом більше одного літра. Продукти нам приносять постійно, але не буває якихось термінових завдань на певні продукти харчування. Основне, що зараз потрібно – кава, цигарки, вода, каші швидкого приготування. Це те, що потрібно постійно. Намагаємось урізноманітнити раціон хлопів, які воюють по кілька місяців. Ми «кинули клич» – і люди почали нести квашену капусту й огірки, зараз втілюється дуже гарна ідея з сухими борщами, супами. Всього за 15 хвилин хлопці отримують готову страву, що скорочує час приготування, адже не треба чистити-різати. Усі продукти, які приносять люди, або в такому вигляді і відвозимо на передову, або ж переробляємо, а тоді так само відвозимо на передову. У нас є склад, у якому все це зберігається, але жодного разу він не був заповнений повністю – постійний конвеєр.

– Питну воду так само передаєте?

– Так, але якщо раніше ми везли воду прямо із Черкас, то зараз ми знайшли кілька точок дорогою на передову, беремо порожні пляшки, каністри, наповнюємо їх водою вже там – і підвозимо. Таким чином, більш економним стають витрати пального, адже завантажити цілу машину винятково водою – дуже затратно і важко.

– Яких ліків зараз потребують хлопці

– На сьогодні в хлопців залишається одна й та ж проблема: у них немає індивідуальних аптечок. У нашому черкаському батальйоні, крім волонтерських аптечок, більше немає ніяких. Тобто держава їм не надала цих речей. Ми знайшли можливості постачати індивідуальні аптечки першої допомоги НАТО. Але вони також не є досконалими, бо зроблені по стандартах НАТО, тобто аптечки першої години. А далі в НАТО прилітає вертоліт, забирає бійця і везе його в госпіталь. В українських реаліях бієць може добу-дві-три лежати на посту, і дістатися до нього не можуть. Тому ми додаємо-передаємо всі необхідні речі на кожен блокпост від будь-яких проблем зі здоров’ям.

– Як часто їздять машини із допомогою в зону АТО?

– Часто. Буває, що за день і три машини відправляємо. Бувають дні, коли не відправляємо машин. Машини їдуть організовано – збирається караван, об’їжджає райони, де довантажують посилки, особисті передачки. Ми координуємо цей маршрут.

– У які населені пункти відвозите допомогу?

– Уже рідше їздимо в Маріуполь, де стоїть полк «Азов», по тій причині, що зараз у Черкасах допомогою «Азову» займається багато-хто. Якщо бійці цього полку звертаються особисто, то веземо допомогу, але загальну гуманітарну допомогу не веземо. Основний наш напрямок – район Волновахи, де стоїть наш 14-ий батальйон, перша танкова бригада, прикордонники, 18-ий одеський батальйон і 72-га бригада. Оскільки на одних і тих же блокпостах чи на відстані 500 м – 1 км стоять хлопці з різних міст, можуть стояти вперемішку десь поряд, то ми координуємо цей район і розвозимо по всіх них речі і продукти за потребами. Черкаські хлопці стоять там із хлопцями з інших міст та областей, спілкуються, діляться шматком хліба, тому не відокремлюємо «своїх» і «чужих» – надаємо допомогу всім гуртом. До речі, родичі хлопців із Одеси, Миколаєва, Херсона, Івано-Франківської області знають, що ми їздимо до бійців і присилають їм посилки «Новою поштою», а ми забираємо і передаємо далі. Ця система в нас також уже відлагоджена. По маршруту у нас і Дебальцево, Щастя, де стоїть черкаська рота «Айдару», 92-га і 95-та бригади…

– Яка приблизна вага того, що відправляєте на Схід?

– Може йти одна машина невелика, але везти щось дуже важливе, наприклад, цінну оптику, може йти дві машини по півтори тони, одна везе буржуйки, друга – ліс. Можуть іти п’ятитонки, семитонки. На передову великою вантажівкою не проїдеш – її розстріляють.

Прес-служба “Самооборони Майдану Черкаської області” 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Самооборона #волонтери #Черкаси
Оголошення
live comments feed...