15:25, 7 жовтня 2009 р.

Танці на кістках

У Холодному Яру біля братської могили розстріляного села зведено розважальний заклад

Про страшну трагедію хутора Буди, що в Чигиринському районі Черкащини, «УМ» свого часу розповідала. У червні 1943 року фашисти зігнали хуторян на берег і там розстріляли цілими родинами, не пожалівши навіть дітей. Свідки трагедії згадували, як після того жахіття на березі земля ворушилася і на другий день. Нині на місці розстрілу 83–х безневинних людей стоїть пам'ятник матері з дитям на руках. А за якихось 50 метрів віднедавна працює розважальний заклад.

За словами Богдана Легоняка, завідуючого філією «Холодний Яр» Національного історико–культурного заповідника «Чигирин», очеретяні шатра на леваді належать ресторану «Дикий Хутір». Він розташований неподалік входу на територію до дуба Максима Залізняка. Там святкують весілля, відзначають інші свята. Більшість замовників про сусідство із братською могилою дізнаються вже на святкуванні. І, звісно, жахаються. Танці на кістках обурюють не лише хуторян, а й численних туристів.

Пан Богдан переконаний: якби люди знали про трагедію, то не замовляли б тут свої свята. Він каже: працівники заповідника попереджали власників ресторану, що не варто будуватися на леваді під могилою, аби не мати проблеми. Але їх не послухали. До речі, дозвіл на «веселе» будівництво надала Мельниківська сільська рада, куди входить хутір Буда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...