• Головна
  • Черкаських рятувальників відзначили на всеукраїнському рівні (ВІДЕО)
11:18, 26 листопада 2014 р.

Черкаських рятувальників відзначили на всеукраїнському рівні (ВІДЕО)

До річниці Революції Гідності прес-служба Управління ДСНС презентувала роботу у розвитку громадянського суспільства та волонтерства в Україні.

Успіх у розбудові громадянського суспільства полягає у активній співпраці державних служб та громадських організацій. Цю тезу ще раз було доведено під час VІІІ конференція громадських організацій «Свобода мирних зібрань в Україні». Громадські активісти з різних куточків України поділилися позитивним досвідом проведення мирних зібрань та впровадження соціальних проектів, що стали наслідком Майдану. Справжнім відкриттям для колег із інших областей став позитивний досвід співпраці черкаської обласної рятувальної служби з громадськими та волонтерськими організаціями області. Активісти були вражені кількістю якісних профілактичних акцій, проведених рятувальниками разом із волонтерами, а також результативності роботи волонтерських загонів, що допомагають рятівникам у невеликих населених пунктах. Проте, найбільше зацікавив учасників конференції один з наймасштабніших проектів «Майстер-клас з порятунку життя», який уже протягом трьох місяців впроваджується в обласному центрі.

- Про могутність волонтерського руху говорить хоча б той факт, що «Титанік» був побудований професіоналами, а «Ноїв Ковчег» - справа рук волонтерів. Тому недооцінювати силу волонтерського руху ми просто не маємо права, - такий головний месидж був у виступі фахівця прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області Ірини Коваль. – Співпраця з громадськими організаціями та волонтерськими формуваннями у нас розпочалась ще два роки тому зі створення добровільних загонів у віддалених населених пунктах. Волонтери у невеликих селах, віддалених від районних центрів, першими прибувають до епіцентру події, часом навіть рятують стареньких господарів чи допомагають їм виносити цінні речі з будинку, у якому розпочалась пожежа. Також добровольці допомагають із підвозом води та ліквідації наслідків загорання. Проте, згодом ми зрозуміли, що можливості волонтерського руху набагато ширші і представники громадських організацій стали нам незамінними помічниками під час проведення профілактичних акцій у місті та області. Серед них уже відомі черкащанам акції «Пляжний БУМ», «До лісу безпечними стежками», «СТОП Гепатит С», «Безпечне літо» та «Безпечне житло». Новим напрямком у нашій роботі стали спеціальні навчання для волонтерів, які відвозять у зону АТО продукти і теплі речі. Ці люди обов’язково повинні мати елементарні навички поведінки під час виникнення надзвичайної події, тому для них ми розробили спеціальну програму, із відповідними фахівцями, які проводять майстер-класи з порятунку людей в умовах задимленого середовища, подолання смуги перешкод, навчання основам першої медичної допомоги (зупинка кровотечі, накладання пов’язок та шин, іммобілізація потерпілих) та прийоми психологічної підтримки потерпілих. Такі знання виявились наскільки затребуваними, що одноразову акцію ми перетворили на постійну комплексну програму, яка триває й досі.

Результати співпраці рятувальників та волонтерів мали змогу побачити глядачі обласних і всеукраїнських каналів. Тепер же досвід черкаських рятувальників та громадських активістів перейматимуть колеги з інших областей.

- Я сьогодні була вражена цією презентацією, адже дуже багато корисних ініціатив не лише пропонує, але й активно впроваджує черкаська рятувальна служба. Вважаю, що цей позитивний досвід слід переймати адміністраціям та державних службам інших регіонів. Багато хто з громадських активістів дійсно були вражені тим, що співробітники державної служби не шкодують особистого часу і ресурсів для впровадження та реалізації волонтерських ініціатив. Це приклад того, як можна уникнути конфронтації і конструктивно працювати разом, - коментує Інформаційний директор Інституту «Республіка» Олександра Скиба. – Користуючись нагодою хотіла б подякувати колективу прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області, який регулярно наповнює всеукраїнську газету «Наши вести», орієнтовану на переселенців, якісними і актуальними матеріалами. Ця газета – повністю волонтерський проект, тому для нас надзвичайно важливо, що фахівці рятувальної служби не лише пишуть для нас якісні матеріали, а ще й допомагають поширенню газети серед переселенців Черкащини. Без їхньої допомоги це було б просто неможливо.

Одним із питань, що розглядались на зустрічі, стала також робота з вимушеними переселенцями зі Сходу та Криму. Для учасників конференції був презентований позитивний досвід роботи Черкаського обласного координаційного штабу по роботі з тимчасово переміщеними громадянами. Варто зауважити, що зусиллями 17 організацій, які працюють у штабі, були забезпечені опалюваним житлом та речами першої необхідності понад 8 тисяч людей.

 - Таких успіхів вдалося досягти завдяки злагодженій роботі обласної рятувальної служби, контактного центру, обласного Товариства Червоного Хреста, соціальних служб, волонтерів та просто небайдужих громадян. Більш ніж півроку в місті Черкаси діє Центр гостинності, який допомагає мігрантам отримати харчування, одяг, взуття та теплі речі. Тому більшість людей, які прибувають на Черкащину зараз, вже їдуть за рекомендацією своїх друзів і знайомих, які знайшли тут притулок, - зауважила Ірина Коваль.

Окрім презентації позитивного досвіду, учасники зустрічі попрацювати у групах над планом роботи на наступний рік. Серед пріоритетів – робота з переселенцями, соціальні проекти та інформаційна протидія російській пропаганді.

За вагомий вклад у розвиток громадянського суспільства та волонтерства в Україні фахівець прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області Ірина Коваль була нагороджена подякою Інституту «Республіка».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рятувальники #Черкаси
Оголошення
live comments feed...