• Головна
  • 5 черкаських виробників потрапили в ТОП-200 найбільших компаній України
12:21, 6 листопада 2014 р.

5 черкаських виробників потрапили в ТОП-200 найбільших компаній України

Журнал Forbes склав черговий рейтинг компаній, які відіграють найважливішу роль в економіці України. До списку титанів українського бізнесу потрапило 5 компаній, які мають потужності на Черкащині, пишуть novyny.cherkasy.ua.

17-те місце у рейтингу посів «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша Ряба») –найбільший виробник курятини в Україні. До холдингу МХП зокрема входять ДП «Птахофабрика «Перемога Нова» (с. Будище Черкаського району), ПАТ «Миронівська птахофабрика» (м. Канів), ТОВ «Катеринопільський елеватор» (смт Єрки Катеринопільського району), ПАТ «НВФ «Урожай» (м. Черкаси).

MKhP_foto_www_ipress_ua.jpg

Очолював компанію катеринопільчанин Юрій Косюк. Після його призначення у липні на пост першого замглави Адміністрації Президента компанію очолив Юрій Мельник.

У першому півріччі 2014-го компанія отримала дохід в сумі 7,5 млрд грн. МХП продовжує працювати в Криму, де розташовані «Дружба народів Нова» і «Кримська фруктова компанія». Крім того, МХП зібрав перший урожай на своєму російському підприємстві - «Воронеж Агро Холдинг». Єдиний постраждалий актив компанії – птахофабрика «Шахтарська Нова» в Донецькій області.

На 23-й сходинці рейтингу опинилась компанія «Остхем Україна» Дмитра Фірташа, до складу якої входить черкаський «АЗОТ». За підсумками шести місяців 2014 року компанія стала найбільш збитковою: чистий збиток перевищив 12 млрд гривень. Розташовані в зоні бойових дій «Стірол» і «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот», що входять до холдингу, зупинені, а це 30% потужностей азотного напрямку. Всього ж за підсумками січня-серпня випуск аміаку в Україні обвалився на 40%, карбаміду – на 36%. Крім того, ситуація погіршилась через введену Кабміном заборону на споживання газу з підземних газосховищ для потреб хімічних підприємств.

AZOT_www_himprom_ua.jpg

AZOT_www_himprom_ua.jpg

34-те місце в рейтингу посіла компанія «НІБУЛОН», яка має елеватори і перезавантажувальні термінали на Черкащині, зокрема філії «Вітове» (с. Вітове Чигиринського району), «Золотоніська» (с. Вознесенське Золотоніського району), а також виробничі філії «Кам’янка» (с. Лузанівка Кам’янського району) та «Чигирин» (м. Чигирин).

NIBULON.jpg

NIBULON.jpg

Компанія «НІБУЛОН» знову стала лідером за обсягами експорту українського зерна. Компанія експортувала 4,5 млн т зернових і олійних культур. Перша половина 2014-го стала для «НІБУЛОНа» напрочуд вдалою – виручка компанії виросла більш ніж на третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «НІБУЛОН» збільшив обсяги продажів, також на руку йому зіграли ціни на зернові: з весни і до кінця літа вони стабільно зростали.

№66 у рейтингу Forbesпосіла «Баядера Холдинг», до складу якої входить один із найбільших виробників лікеро-горілчаної продукції в Україні – ТОВ «Національна горілчана компанія» (с. Степанки Черкаського району). Компанія виготовляє продукцію під брендами «Хлібний Дар», «Цельсій», «Байка», «Козацька Рада», «Перша Гільдія», La Femme, «Моя», «Rada».

Bayadera_www_nat_ua.jpg

Bayadera_www_nat_ua.jpg

Компанія зберегла лідерство на горілчаному ринку, наростивши частку у виробництві алкоголю до 30%. У 2013 році «Баядера» інвестувала в винзавод «Коблево» близько 20 млн гривень. Вона також розширила портфель імпортних алкогольних брендів, ставши офіційним дистриб'ютором французького концерну Moet-Hennessy в Україні. З серпня 2014 генеральним директором холдингу став Сергій Величко, який протягом 13 років очолював міжнародний алкогольний холдинг Global Spirits.

Єдиною компанією в рейтингу із черкаською «пропискою» стало ТОВ «Агро-Рось» (м. Корсунь-Шевченківський), опинившись на 198-му місці. Компанія, яка розпочала свою діяльність у 1994 році, сьогодні є одним із основних дистриб'юторів посівного матеріалу, засобів захисту рослин і мінеральних добрив. Очолює підприємство депутат Черкаської обласної ради Петро Євич.

Agro-Ros.jpg

Agro-Ros.jpg

Через девальвацію гривні попит на вітчизняні високопродуктивні насіння сільгоспкультур і добрива стрімко зріс. Це сприятливо позначилося на фінансовому результаті фірми: за підсумками першого півріччя 2014-го їй вдалося наростити виручку більш ніж у півтора рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 571 млн гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТОП-200 #Черкаси #виробники
Оголошення
live comments feed...