• Головна
  • На Черкащині - нові шкільні експерименти
09:06, 5 жовтня 2009 р.

На Черкащині - нові шкільні експерименти

Крім української мови та математики на Черкащині у школах вивчають військові дисципліни, а також залучають до виховного та навчального процесу не лише вчителів, а й батьків.

У школу у військовій формі

Разом зі звичними навчальними предметами 25 восьмикласників гімназії №9 ім. О.М. Луценка, що у Черкасах, протягом п'яти років вивчатимуть військові дисципліни та проходитимуть військово-спортивну підготовку.

– Наш гвардійський 8-Б клас було створено за ініціативи батьків та учнів, – говорить директор гімназії Ірина Топчій. – Проте потрапити до цієї когорти "військових" могла лише дитина, яка має хоча б "сімки" з української мови, історії, математики. Також враховувалася медична довідка про стан здоров'я. У класі гвардійців навчаються хлопці, які хочуть у майбутньому пов'язати свою долю з військовою справою. Втім, якщо військова кар'єра і не вдасться, то завдяки нашому класові все одно всі учні зможуть набути рис справжніх чоловіків.

На допомогу гімназії прийшла й Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, із викладачами якої один раз на тиждень юні гвардійці проходитимуть військово-спортивну підготовку та здобуватимуть медико-санітарні навички.

– Клас складає взвод, який ділиться на три відділення, кожним з яких керує свій командир. Така структура виховання дуже дисциплінує дітей у підлітковому віці, вчить відповідальності й поваги, – наголосив наставник класу та гвардії полковник у відставці Олег Чернишов. – Головне завдання – навчити хлопців серйозності, щоб вони були прикладом для всієї школи.

Нам вдалося поспостерігати за стройовою підготовкою майбутніх військових. Видно було, що гвардійці ще не досвідчені, дехто отримував на горіхи за неправильно застібнуту форму, невміло одягнутий кашкет, некоректне звернення до командира чи прикладення руки, як кажуть, до "пустої голови". Але пан полковник зазначив, що години тренувань і жорстка дисципліна дозволять хлопцями ознайомитися із життям справжніх військових.

– Я вступив до цього класу, бо хочу стати військовим прокурором. Мені подобається ходити у формі і марширувати, – зазначив учень гвардійського класу Андрій Хоменко.

У класі лише хлопці, єдиною представницею жіночої статі є їхній класний керівник. За статутом школи у цьому році відбирали лише хлопців, однак багатьох дівчат це засмутило – вони також виявляли бажання спробувати себе у ролі гвардійця.

Батьки контролюють оцінки дітей через Інтернет

Черкаська приватна загальноосвітня школа "Перлина" на власному інтернет-сайті запровадила електронний журнал оцінок. Відтепер батьки учнів цієї школи можуть за необхідності ознайомитися з успішністю свого чада.

– Мета цього нововведення полягає у тому, щоб у будь-який зручний час батьки, маючи спеціальний пароль, могли зайти на веб-сторінку і подивитися, як навчається їхня дитина. Це доволі зручно, адже можна переглядати сайт не відриваючись від роботи, – зазначив директор школи Олексій Кирпичов. – На сайті також вивішене меню їдальні, щоб батьки знали, що їдять діти у школі. Учні ж за бажанням можуть змінювати меню своїх обідів на форумі сайту. Такою ж системою уже довгий час користується і черкаська ЗОШ №13.

Не школа, а "родина"

У селі Сигнаївка Шполянського району працює незвичайний загальноосвітній заклад. Там, як у звичайній школі, вчать усім базовим предметам, але виховують по-родинному.

– Ми входимо в десятку найкращих шкіл України зі створеною нами моделлю виховання, – зазначила директор школи Людмила Свердл. – Наш секрет полягає у тісній співпраці батьків, учнів та вчителів. Вони не лише виховують дітей, а й шукають спонсорів, за кошти яких ремонтують приміщення школи та закупляють обладнання.

Кожного року у школі проводяться конкурси "Тато, Мама, Дідусь, Бабуся року", у всіх святкових лінійках та концертах герої та ведучі – батьки та учні. У школі "Родина" існують і цікаві інтелектуальні клуби, і потужна система самоврядування, яку складають президент, прем'єр-міністр та вісім міністрів. Кожного року проходять вибори на ці посади. 40% учнів навчається у музичній школі, а решта – у спортивних секціях. Протягом уже 20 років жоден учень школи не стояв на обліку в міліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...