• Головна
  • У Черкасах тіньову економіку змушують допомагати наповнювати бюджет
12:05, 2 жовтня 2009 р.

У Черкасах тіньову економіку змушують допомагати наповнювати бюджет

Незважаючи на кризове скорочення промисловості та складний фінансовий стан крупних платників податків, податківці Черкащини намагаються забезпечувати збори до бюджетів усіх рівнів.

Про це повідомив 28 вересня на прес-конференції голова ДПА в Черкаській області Юрій Ткаченко.

За словами Юрія Олеговича, область навіть збільшує податкові надходження до бюджету. Але не за рахунок тиску на підприємства, а через припинення оборудок тіньової економіки, руйнування схем мінімізації податкових зобов'язань та ухиляння від сплати податків.

У нинішньому році забезпечено приріст доходів загального фонду Державного бюджету порівняно з січнем–серпнем минулого року на 72,4 млн грн. (на 5%). У тому числі, акцизний збір зріс на 361,8 млн грн. (або в 1,6 разу), що пов'язано зі збільшенням ставки акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби.

Разом з тим, Юрій Ткаченко зізнався, що нині податківцям найважче виконувати місцевий бюджет, який формується значною мірю з податку з доходів фізичних осіб. Річ у тім, що цей податок залежить від рівня заробітної плати людей.

– У нас невиконання буде в цьому місяці по місцевих бюджетах. Бо місцеві ради, особливо черкаська, запланували нереальну дохідну частину. Це робиться, щоб отримати відповідні дотації з Державного бюджету, – говорить Юрій Ткаченко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...