• Головна
  • Скільки коштуватиме зігрітися зимою?
12:36, 14 жовтня 2014 р.

Скільки коштуватиме зігрітися зимою?

Більшість населення України насторожено очікує найхолоднішої за останні роки зими. Причина цього — не лише погодні умови і прогнози синоптиків. Головна проблема — це газ, точніше, його відсутність. Військовий конфлікт з Росією унеможливив подальшу співпрацю в енергетичній галузі: “Газпром” перестав поставляти газ через відмову “Нафтогазу” платити по своїх боргах. До останнього часу великі надії українців були пов′язані із реверсними поставками газу із Польщі. Але тиск Росії на нашого західного сусіда змусив поляків зупинити реверс газу в Україну.

На днях зявилась інформація, що держхолдинг «Нафтогаз України» не виключає встановлення вже в 2014 році єдиної ціни на природний газ для всіх споживачів України і подорожчання палива для потреб населення в 4 рази. Про це на енергетичному форумі в Києві заявив заступник голови «Нафтогазу» Олександр Тодійчук, повідомляє УНІАН.

Ще залишається установка котлів, які працюють на твердому паливі. Але і тут є проблема: майже 75% вугілля добувається в Донбасі, де зараз йдуть бойові дії, частина шахт вже не працюють, а ті, які продовжують видобуток, не можуть доставити паливо споживачам — в ході боїв, що тривають вже п’ять місяців, сильно пошкоджена залізнична інфраструктура.

Із цієї проблеми випливає ще одна: відсутність запасів вугілля на електростанціях. Уряд уже пообіцяв двічі на добу вимикати електроенергію в цілях економії. Це означає, що електричні теплоприлади не подарують багато тепла.

У зв′язку з вищезазначеними факторами українцям необхідно вже зараз задумуватись над альтернативними видами опалення.

То що ж зігріє черкащан в умовах енергетичної кризи цієї тривожної зими? Що пропонують продавці жителям Черкас? Які теплоприлади найефективніше зігріють цієї зими? Скільки все це буде коштувати для громадян? Відповіді на ці та інші питання в матеріалі нашого видання.

У фірмі “Агро-терм Черкаси” нам розповіли, що зараз в попиті твердопаливні котли. Жителі Черкас не довіряють електрообігрівачам, а віддають перевагу саме котлам, які опалюються за допомогою вугілля та дров. Установка подібного апарату обійдеться пересічному черкащанину у суму від 3 до 20 тисяч гривень.

Приватний підприємець із компанії “Кітотерм” повідомив, що в цьому році кількість замовлень на теплоприлади від черкащан серйозно збільшилась. Містяни замовляють електрокотли. Зазвичай, жителі міста установлюють такі котли паралельно до вже існуючих твердопаливних та газових. Обіцяні владою відключення електроенергії не лякають покупців. За словами підприємця, тепло від таких котлів спокійно триматиметься в будинку протягом 2-3 годин, коли буде виключене світло. Ціни на електротеплоприлади коливаються залежно від потужності. Так, для обігріву 2-3-кімнатних квартир цілком вистачить котла середньої потужності. Його ціна — 2,5 тис. грн. Якщо ж ви володієте великим приватним будинком, площею в районі 300 квадратних метрів, то вас зігріє котел потужністю 30 кіловат. Його вартість — 6 тисяч гривень. 

Представники деяких магазинів радять в першу чергу потурбуватися про вікна: треба замінити старі на сучасні склопакети, які, на думку продавців, допоможуть зберегти тепло в оселі за будь-якої погоди. Правда, подібне задоволення влетить черкащанам в копійочку. Як розповів нашому виданню майстер фірми “Атлант-Пласт“, метало-пластикове вікно розміром 1,4 м \ 1,4 м від вітчизняного виробника обійдеться жителю нашого міста в 1200-1300 грн. Більш якісні і розрекламовані вікна від німецької компанії Rehau — 1500-1600 грн., а розпіарені Кондратюком Veka — ще на кількасот гривень дорожче.

У селах області люди перед зимою 2014-2015 масово переходять на пічне опалення, яке здається їм надійнішим джерелом тепла, ніж газове. Але і тут є проблема: всередньому один метр кубічний дров коштує 500 гривень. Це при тому, що для більш-менш регулярного опалення оселі за період зими необхідно 5-7 кубометрів, які обійдуться в кругленьку суму, — стверджують жителі одного із сіл на Черкащині.

Зараз важко врахувати, які ресурси будуть найбільш стабільними взимку, тому необхідно орієнтуватися на біопаливо. Це особливо актуально для жителів сільських місцевостей, де для цього є багато відповідних ресурсів. Доцільно було б цієї зими використовувати комбіновані прилади, які дозволять поряд із біопаливом частково користуватися електрикою або газом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зима #газ #теплоприлади #Черкаси #черкащани
Оголошення
live comments feed...