• Головна
  • Хорошковський: законодавча база, яка пропонується на сьогоднішній день, недостатня для реальної боротьби з корупцією
11:45, 14 жовтня 2014 р.

Хорошковський: законодавча база, яка пропонується на сьогоднішній день, недостатня для реальної боротьби з корупцією

Антикорупційний пакет законів, який був ухвалений у Верховній Раді у першому читанні минулого вівторка, та який 14 жовтня розглядатиме парламент у другому читанні, є недостатньою умовою реальної  боротьби з корупцією. Про це заявив другий номер у списку партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» Валерій Хорошковський в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV. 

«Закони є системною, але не достатньою частиною системної боротьби з корупцією. Є чотири необхідні фактори. Фактор перший – це політична воля, яку, на жаль, ми не бачимо. Другий фактор – це законодавче створення умов для боротьби з корупцією. В парламенті є два типи законів – від уряду і від президента, вони кардинально різняться», - зазначив Валерій Хорошковський. 

Він пояснив, що президентський законопроект має на меті створення правоохоронного органу, який буде консолідувати всю антикорупційну роботу. Водночас, урядовий законопроект пропонує створення комісії, яка лише виявляє та систематизує факти корупції. 

«Їх можна поєднати, але знову таки має бути політична воля парламенту», - наголосив 

Третій фактор, за словами Валерія Хорошковського, пов'язаний з тим, хто саме буде займатися боротьбою з корупцією. «Від того, хто ці люди, від їх якостей, пов’язаний успіх чи не успіх боротьби з корупцією», - вважає політик. 

Четвертим фактором, на його думку, має стати контроль за боротьбою з корупції з боку громадськості. 

«Якщо говорити про системний підхід, то всі 4 фактори мають працювати разом. Тоді ми можемо досягти успіху. Якщо подивитися ту законодавчу базу, яка пропонується на сьогоднішній день, то вона є недостатньою для реальної боротьби з корупцією. Тому що не враховуються фактори тих органів боротьби з корупцією, які є на сьогоднішній день. СБУ, МВС, Генпрокуратура мають внутрішні органи боротьби з корупцією. Також є низка питань стосовно відбору, якості, внутрішньої сумлінності людей, які боротимуться з корупцією», - наголосив В. Хорошковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...